A A+ A++

Autor: kurier-kolski.pl | 05.09.2021

Z myślą o podtrzymaniu pamięci o lokalnej historii oraz o najmłodszym pokoleniu jak również pamięci ofiar nalotu lotnictwa niemieckiego 2 września 1939 roku na pociąg ewakuacyjny z Krotoszyna i dworzec kolejowy w Kole, władze Powiatu Kolskiego przygotowały wystawę, która jest dostępna do obejrzenia w czytelni Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole. Nie bez powodu w budynku dworca kolejowego. Wystawa powstała wraz z krótkim nagraniem rekonstrukcyjnym z udziałem pracowników Starostwa. Łza się w oku kręci… Zachęcamy do obejrzenia.

Ostatnia sesja Rady Powiatu Kolskiego na długo zapadnie w pamięci wszystkim uczestniczącym. A to za sprawą chwytającego za serce filmu oraz wystawy upamiętniających „Ofiary nalotu lotnictwa niemieckiego w dniu 2 września 1939 r. na pociąg ewakuacyjny z Krotoszyna i dworzec kolejowy w Kole”, przygotowanych przez Pracowników Starostwa Powiatowego w Kole. Film był krótki, ale na tyle oddający zgrozę tamtego wrześniowego dnia, by na sali zapanowała długa wymowna cisza, po czym nastąpiły oklaski uznania. Starosta Kolski Robert Kropidłowski na ręce Sekretarza Powiatu Kolskiego Artura Szafrańskiego, który jest autorem zdjęć i filmu, złożył serdeczne podziękowania dla Pracowników, którzy wykonali „kawał dobrej roboty”. Jak zaznaczył Starosta, wystawa wraz z filmem będzie przekazana do Powiatu Krotoszyńskiego. Tymczasem mieszkańcy Koła mogą ją oglądać w naszej Powiatowej i Miejskiej Bibliotece, której siedziba jest właśnie w tym tragicznym historycznie miejscu.

Nagranie rekonstrukcyjne można obejrzeć pod linkiem:

https://fb.watch/7PJ_kFlXYi/

Źródło: Powiat Kolski

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSCL Siem. Śląskie: Klasycy rocka i nie tylko – James Brown
Następny artykułPowiat Oświęcim: „Biało-fioletowy” jubileusz. Hejnał Kęty świętuje setne urodziny i ogłasza Jedenastkę Stulecia