A A+ A++

Polska trafiła do grupy C, w której rywalizuje z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską. Przypomnijmy wyniki pierwszej kolejki:

Argentyna – Arabia Saudyjska 1:2

Meksyk – Polska 0:0

Tabela po dwóch spotkaniach przedstawia się więc następująco:

Tabela grupy C/interia/INTERIA.PL

Liderem jest Arabia Saudyjska, która sensacyjnie ograła Argentynę. Polska i Meksyk mają po jednym punkcie i zajmują ex aequo drugie miejsce. Stawkę zamykają z kolei Leo Messi i spółka.

Co musi się stać, żeby Polska wyszła z grupy?

Polacy wszystko mają w swoich rękach i aby zagrać w fazie pucharowej, nie muszą (jeszcze) oglądać się na innych. Jeśli zdobędą cztery punkty w dwóch meczach, poczynania rywali nie będą ich interesować.

Polska wyjdzie z grupy na pewno, jeśli:

wygra z Arabią Saudyjską i zremisuje z Argentyną,

– zremisuje z Arabią Saudyjską i wygra z Argentyną,

– wygra z Arabią Saudyjską i wygra z Argentyną.

Przy dwóch pierwszych wynikach Polska zakończyłaby fazę grupową z pięcioma punktami na koncie. Gdyby spełnił się zaś ostatni – najbardziej optymistyczny – wariant, podopieczni Michniewicza legitymowaliby się dorobkiem siedmiu “oczek” i mieli realne szanse na zajęcie pierwszego miejsca.

GRAMY RANO: Sławomir Peszko – „Dzisiaj walę setę” za setny mecz Kamila Glika w reprezentacji. WIDEO/KATAR GRAMY RANO/INTERIA.TV

Przeanalizujmy jednak także inne warianty. Co stanie się, jeśli:

Polska wygra z Arabią Saudyjską i przegra z Argentyną

Wówczas decydować będą meczu Meksykanów. Aby Polacy awansowali, potrzebne będą dwa zwycięstwa “El Tri”. Nasi pierwsi rywale mieliby siedem punktów, a Polacy – cztery. Argentyna i Arabia uplasowałoby się na końcu stawki z trzema punktami w dorobku.

Polska zremisuje z Arabią Saudyjską i zremisuje z Argentyną

Nawet przy takich wynikach Polska może grać dalej na mundialu. Trzy punkty dadzą awans, jeśli pomoże nam Arabia Saudyjska. Przy założeniu, że “Orły” remisują wszystkie spotkania, potrzebujemy zwycięstwa Saudyjczyków z Meksykiem. W drugiej kolejce musi natomiast paść remis w starciu “El Tri” z Argentyną. Wówczas tabela wyglądałyby tak:

Arabia Saudyjska – 7 punktów

Polska – 3 punkty

Meksyk – 2 punkty

Argentyna – 2 punkty

Polska przegra z Arabią Saudyjską i wygra z Argentyną

Taki układ również może dać awans, jednak znów konieczne będą pewne zależności w innych spotkaniach. Pierwsza opcja zakłada, że Meksyk nie wygra żadnego ze swoich meczów i skończy fazę grupową z maksymalnie trzema punktami. Argentyna miałaby w dorobku jeden lub trzy i także znalazła się za plecami Polaków. Pierwsze miejsce w grupie przypadłoby z kolei Saudyjczykom – mogliby mieć od siedmiu do dziewięciu “oczek”.

Polska przegra z Arabią Saudyjską i zremisuje z Argentyną

Wyjście z grupy z dwoma punktami graniczy z cudem, nie jest jednak niemożliwe. Meksyk musiałby zremisować z Argentyną i przegra z Arabią Saudyjską. Wówczas wszystkie trzy drużyny (poza Arabią) miałyby po dwa punkty i decydowałby bilans bramkowy.

Polska zremisuje z Arabią Saudyjską i przegra z Argentyną

Brak szans na awans.

Polska przegra z Arabią Saudyjską i przegra z Argentyną

Brak szans na awans. 

Jakub Żelepień, Interia 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNowy randkowy program „Prawdziwa miłość” w 2023 roku w TVN7. Startują castingi
Następny artykułDestabilizacja granicy? Przydacz o zagrożeniu dla Polski