A A+ A++

Wydawnictwo Ravensburger Verlag zdecydowało się na wycofanie z oferty niektórych książek o przygodach Winnetou i zawiesiło wydawanie nowych części tej popularnej serii. Stało się tak ze względu na oskarżenia o rasizm.

Postać Winnetou, szlachetnego wodza Apaczów, została stworzona przez niemieckiego pisarza Karola Maya, który napisał o nim kilkanaście powieści. Te zyskały ogromną popularność, zwłaszcza wśród niemieckiej młodzieży. 11 z nich zostało zekranizowanych, w postać Winnetou wcielił się w nich francuski aktor Pierre Brice, a jego brata krwii Old Shatterhanda grał Lex Barker.

Brytyjski Guardian donosi, że Ravensburger Verlag, wiodący niemiecki wydawca książek dla dzieci, zapowiedział, że wycofa dwie najnowsze książki dla dzieci, które stworzono po niedawnym filmie o przygodach młodego Winnetou. Wydawnictwo rozważa również wycofanie się z publikacji kolejnych książek mu poświęconych. Stało się tak po tym, gdy książki te uznano za propagujące szkodliwe stereotypy rasowe. Według Guardiana wiele księgarni już teraz bojkotuje książki z tego wydawnictwa, zostały również zdjęte z oferty Amazona.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Wirtualne Media Autor: WM

Fot. Screen z Youtube

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułIle metrów od przejścia można parkować?
Następny artykułNikaragua: Kościół walczy o uwolnienie bp. Álvareza