A A+ A++

Czyszczenie kratki wentylacyjnej to istotna sprawa, jednak nie każdy o tym pamięta. Zaniedbanie tej czynności może się wiązać z przykrymi konsekwencjami zdrowotnymi. Pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń z kratki wentylacyjnej jest jednak prostsze, niż się wydaje. Wystarczy wykonać specjalny płyn ze składników, które są w każdym domu.

Po co kratka wentylacyjna?

Odpowiednia cyrkulacja powietrza w pomieszczaniach to istotna kwestia. Wpływa ona na warunki panujące w całym domu i zapobiega powstawaniu wilgoci oraz pleśni

Nieprawidłowy przepływ powietrza objawia się m.in. zaparowanymi oknami. Nasz organizm również potrafi to zasygnalizować. Wówczas pojawia się ból głowy, zaburzenia koncentracji i uczucie zmęczenia. 

Bardzo ważnym elementem całego systemu wentylacyjnego jest kratka, przez którą jest wchłaniane nieświeże powietrze. Stanowi ona zakończenie przewodu i jest estetycznym uzupełnieniem, które dokładnie zakrywa dziurę w ścianie. 

W związku z tym istotne jest dbanie o kratki wentylacyjne i regularne czyszczenia ich. Gromadzone zabrudzenia powodują obniżenie jakości powietrza oraz nieprzyjemny zapach stęchlizny w pomieszczeniach.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPowiat Otwock: Podpisanie umowy na przebudowę ul. Warszawskiej
Następny artykułPolicja Włocławek: Zajęliśmy II miejsce w turnieju piłki nożnej