A A+ A++

Data dodania: 2021-07-22 (11:44)
Raport DM BOŚ z rynku walut

Wczorajsza sesja na globalnych rynkach walutowych przyniosła odreagowanie wzrostów wartości amerykańskiego dolara. Po kilku zwyżkowych sesjach, notowania indeksu dolara delikatnie spadły, a dzisiaj rano wartość FUSD otworzyła się poniżej wczorajszego zamknięcia, w rejonie 92,75 pkt.
Podobna sytuacja miała miejsce na wykresie EUR/USD. Notowania eurodolara wczoraj przerwały spadkową passę i odreagowały część wcześniejszych zniżek.

Niemniej, nadal na wykresie tej pary walutowej nie widać istotnej siły strony popytowej, a kurs EUR/USD walczy o powrót ponad poziom 1,18 – na razie bez powodzenia.

Trudności w odrabianiu strat mają zresztą także inne waluty. Wczoraj całkiem spore wzrosty były widoczne na parach AUD/USD oraz NZD/USD, jednak dzisiaj strona popytowa na tych rynkach jest słabsza, a zwyżki i tak są relatywnie nieduże w porównaniu do wcześniejszej presji podażowej. Poza tym, warto mieć na uwadze fakt, że waluty antypodów będą miały trudności w podniesieniu się po przecenie, dopóki sytuacja pandemiczna na Dalekim Wschodzie się istotnie nie polepszy.

OKIEM ANALITYKA – Wyczekiwanie na ECB

Dzisiejsza sesja na rynkach walutowych będzie upływała w cieniu wyczekiwania na komunikaty ze strony Europejskiego Banku Centralnego. ECB ma dzisiaj o 13.45 podjąć decyzję w kwestii stóp procentowych, jednak tu raczej nie powinno być niespodzianki. Tymczasem o wiele większą uwagę przyciągnie nieco późniejsza konferencja po posiedzeniu ECB, która rzuci więcej światła na nastawienie banku centralnego do dalszej polityki monetarnej w eurolandzie.

Głównym pytaniem jest to, w jak dużym stopniu i przez jak długi czas ECB jest gotów tolerować wyższą inflację. Im bardziej tolerancyjni w tej kwestii wydadzą się przedstawiciele banku, tym większa będzie presja spadkowa na notowaniach euro, a większe szanse na wzrosty będą miały waluty surowcowe oraz waluty EM.

Ważne jest także to, jakie ECB będzie miał podejście do potencjalnego przedłużenia programu skupu aktywów, związanego z pandemią, a wygasającego w marcu. O ile tutaj sprawa nie jest pilna, to podejście decydentów z ECB do kwestii kolejnej fali pandemii może mieć wpływ na nastroje inwestorów.

Obecnie nie ma wątpliwości, że wśród polityków europejskich zdania dotyczące wpływu wariantu Delta na europejską gospodarkę są podzielone. Z jednej strony, liczba zakażeń szybko rośnie, a sytuacja w wielu krajach zaczyna się robić niepokojąca. Z drugiej strony, mimo dużej liczby zakażeń, śmiertelność jest przy tym wariancie niższa, a politycy z krajów UE próbują jak najdalej odsunąć w czasie wprowadzanie na nowo pandemicznych restrykcji.

Źródło: Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy DM BOŚ SA

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Komentarz dostarczył:
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPrzez 12 godzin mogą gwałcić i zabijać. Ta seria bezlitośnie uderza w amerykański rząd i skrajną prawicę
Następny artykułPoznań: Jechał motocyklem 126 km na godzinę. W terenie zabudowanym