A A+ A++

Systemy LPG to rozwiązanie coraz częściej wybierane przez kierowców. Wynika to oczywiście w głównej mierze z niższych kosztów użytkowania LPG zamiast benzyny. Jednak warto też podkreślić, że za sprawą doskonalenia technologii, systemy LPG są coraz wydajniejsze i często zapewniają poziom pracy silnika w zasadzie na tym samym poziomie, co benzyna. Do kluczowych elementów układu należą wtryskiwacze gazu. Za co odpowiadają, które są najskuteczniejsze i na co zwracać uwagę podczas zakupu? Wyjaśniamy!

Czym są wtryski LPG?

W układach benzynowych oraz dieslach obecne są wtryskiwacze, odpowiedzialne za wprowadzenie paliwa do komór silnika. Dokładnie tak samo jest w przypadku układów LPG, w których wtryskiwacze gazu doprowadzają do komór gaz. Może się to jednak odbywać na wiele sposobów, a rodzajów wtrysków LPG jest całkiem sporo.

Bezpośrednie wtryskiwacze gazu w formie płynnej

Na szczególne wyróżnienie zasługują wtryski bezpośrednie. Mowa o modelach pozbawionych parownika. Tego rodzaju wtryski LPG wprowadzają do silnika gaz w formie płynnej. Co więcej, jest on dostarczany bezpośrednio. To wszystko sprawia, że praca silnika jest taka sama, jak przy zastosowaniu benzyny. Dobrej jakości bezpośrednie wtryskiwacze gazu umożliwiają całkowitą rezygnację z benzyny, która jest zbędna nawet przy zapalaniu silnika. Jednak to nie koniec zalet tego rodzaju wtrysków LPG. Brak parownika oznacza, że bezpośrednie wtryski gazu w formie płynnej nie zakłócają w żaden sposób pracy układu chłodzenia. Innymi słowy, wymienione wtryski LPG to najskuteczniejsze i najwygodniejsze w użytkowaniu modele na rynku.

Najlepsze wtryski na rynku

Powyżej wyjaśniliśmy, jakiego rodzaju wtryski gazu są uznawane za najlepsze. Warto jednak omówić również kwestie cech poszczególnych modeli. Na które z nich warto zwracać uwagę? Na pewno kwestią kluczową jest czas, w jakim wtryskiwacz LPG otwiera się i zamyka. Rzecz jasna im szybciej to nastąpi, tym lepiej. Równie istotna jest precyzja działania urządzenia, która odpowiada za właściwe dawkowanie paliwa. Należy również zwrócić uwagę na wytrzymałość termiczną wtryskiwaczy gazu, które w końcu pracują w bardzo wysokich temperaturach.

R e k l a m a

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDrugi etap przekopu bez prawnych przeszkód [ Gospodarka ]
Następny artykułSpotkajmy się w Grajewie (17.09)