A A+ A++

W malowniczej wsi Drzemlikowice w Powiecie Oławskim, w dniach 3-7 października 2022 r. odbyły się Międzynarodowe Warsztaty teatralne pracy z ciałem. Główną ideą była wymiana doświadczeń odnośnie nowoczesnych środków i technik wyrazu w obszarze Teatru Ruchu – Pantomimy

Do projektu byli zaproszeni uczestnicy z Polski i Niemiec m.in. absolwenci Niemieckiej Szkoły Teatralnej Die Etage z Berlina oraz uczniowie LO z Oławy, członkowie koła teatralnego wraz z aktorami Teatru Formy.

Tytuł końcowego pokazu brzmiał “Strefa Wolności- Stop Przemocy”. Warsztat prowadzony był przez Józefa Markockiego, zawodowego aktora, twórcę Wrocławskiego Teatru Formy, niegdyś aktora Wrocławskiego Teatru Pantomimy H. Tomaszewskiego. Projekt – Warsztat, odbył się Drzemlikowicach w otoczeniu pięknej ekologicznej natury, w Ośrodku Pracy Twórczej „ Stary Młyn”.

Program zajęć obejmował zagadnienia takie jak: plastyka ciała, elementy techniki klasycznej pantomimy, elementy techniki współczesnej pantomimy, oddech, impuls, tok, identyfikacja z przestrzenią, identyfikacja z przedmiotem, ruch organiczny, ruch nierealistyczny, ćwiczenia relaksacyjne.

Prezentacje dla lokalnej publiczności oraz lokalnych mediów odbyły się 07. października 2022 r. w Wiązowie i Drzemlikowicach.

Organizatorem była Fundacja Wspierania Kultury Cultura Mundi.

Projekt odbywał się przy wsparciu finansowym Fundacji Współpracy Polsko- Niemieckiej w Warszawie i ze środków Fundacji Cultura Mundi. Patronat honorowy nad projektem objął starosta oławski Zdzisław Brezdeń.

Warto dodać, iż jest to dość nowatorska oryginalna inicjatywa znanego, lokalnego artysty, aktora i wokalisty Józefa Markockiego, który ze swoim teatrem Formy gościł w blisko 50 krajach świata, prowadząc również warsztaty i szkolenia w zakresie Pantomimy. Sprawdza się tu zasada „ Myśl globalnie, Działaj lokalnie”. Cieszymy się, kiedy na naszym terenie realizują się takie zdarzenia, niosące treści kulturotwórcze i edukacyjne krzewiące tę piękną dziedzinę sztuki jaką jest Pantomima, obecnie mało znana młodym ludziom, forma Teatru.

Pantonima w wykonaniu uczniów.

Pantonima w wykonaniu uczniów w Wiązowie.

Pantonima w wykonaniu uczniów w Wiązowie.

Plakat pantonimy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPiknik Niepodległościowy
Następny artykułPrace remontowe na DK 19 w Siemiatyczach. Występują utrudnienia!