W zeszłym tygodniu zakończyła się trzecia kolejka zmagań ligowych w tenisie stołowym. Debiutant w rozgrywkach II ligi mężczyzn – zespół UKS Return Piaseczno – odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu i utrzymał się na fotelu lidera rozgrywek.

Przeciwnikami drużyny z Piaseczna byli zawodnicy klubu ULKS Tęcza Budki Piaseckie, którzy przed meczem z Returnem zajmowali 4. pozycję, mając na swoim koncie po jednym wygranym i jednym przegranym meczu. Piaseczno postawiło rywalom bardzo trudne warunki, choć nie od pierwszej minuty było łatwo.

Początek spotkania zwiastował jego wyrównany przebieg, ponieważ trzy z czterech gier singlowych zakończyły się wynikiem 3:2 w setach. Częściej górą byli goście z Piaseczna i to oni prowadzili 3:1 przed grami deblowymi. W kolejnych pojedynkach zawodnicy Returnu dominowali i dość szybko zagwarantowali sobie zwycięstwo w spotkaniu. Korzystny wynik przyczynił się do debiutu 14-letniego Borysa Massalskiego. Kolejny komplet punktów uzyskał grający trener zespołu Maciej Chojnicki, a cenne 2 punkty dorzucił 17-letni Bartek Szołkowski. Po jednym oczku zdobyli Jan Należyty (16-lat) oraz Robert Najwer. Mecz zakończył się wynikiem 7:3 dla UKS Return Piaseczno.

Przed zespołem tenisistami stołowymi z Piaseczna trudny ligowy test już 24 października, gdy ich rywalem będzie jeden z faworytów do awansu do I ligi, czyli zespół KTS Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie odbędzie się w sali GOSiR w Piasecznie o godzinie 17:00 bez udziału publiczności.