A A+ A++

Podczas gali w Warszawie w hotelu Sofitel Victoria wręczono dzisiaj wyróżnienia w konkursie na najlepsze produkty turystyczne 2021 roku. To już XVIII edycja tego wydarzenia, odbywającego się co roku.

Certyfikaty POT są przyznawane przez kapitułę powołaną przez prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. W jej skład wchodzą eksperci od turystyki i promocji produktów turystycznych, przedstawiciele środowisk akademickich i mediów.

Czytaj więcej

„Kapituła kierowała się ideą, że produkty certyfikowane mają być swoistym drogowskazem dla turystów. Dokonując wyboru oferty turystycznej chcemy być pewni, że dobrze inwestujemy nasz czas i pieniądze” – czytamy w informacji POT.

Do konkursu zgłoszono (w pierwszym etapie wyłaniają je na swoim terenie poszczególne regiony) 72 produkty turystyczne, w tym 49 do certyfikatu zwykłego, dziewięć do złotego i 14 do certyfikatu specjalnego.

Złoty Certyfikat zdobyło Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis – „unikatowe centrum wiedzy o wodzie, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą”. Obiekt powstał w XIX-wiecznym obiekcie poprzemysłowym, zbiorniku na czystą wodę.

Kapituła przyznała również dziesięć zwykłych certyfikatów POT (patrz lista niżej), jedno wyróżnienie i Certyfikat Specjalny.

Prezes POT postanowił także uhonorować Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną za wyjątkowe zaangażowanie i aktywność w realizacji regionalnego etapu konkursu.

Internauci w głosowaniu, które odbyło się za pośrednictwem narodowego portalu turystycznego, za najlepszy produkt (60 procent z 40 tysięcy głosów) uznali Juromanię – Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej.


Autopromocja


Nowość!

Trzy dostępy do treści rp.pl w ramach jednej prenumeraty

ZAMÓW TERAZ

— Nie ulega wątpliwości, że miejsca uhonorowane certyfikatami to najbardziej wyróżniające się atrakcje turystyczne na mapie Polski – mówił prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta. – Chcemy, by odwiedzali je turyści krajowi, polskie rodziny i goście zagraniczni. Zachęcam do odwiedzenia strony polska.travel i poznania wszystkich laureatów. Regiony, w których znajdują się certyfikowane obiekty mogą być idealną destynacją wakacyjnych lub krótszych wyjazdów.

Czytaj więcej

Mapa "Slow travel Dolny Śląsk" pomaga podróżować w duchu slow - w zwolnionym tempie z większa uwagą

Dolny Śląsk chce być polską stolicą turystyki slow

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne zostaną objęte specjalnym programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Dodatkowo nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu jest kampania promocyjna o wartości 150 tys. złotych.

– Posiadanie Certyfikatu POT to ogromny prestiż i potwierdzenie jakości turystycznych doznań. Podnosi on rangę produktu turystycznego, wzmacnia pozycję w oczach klientów. Jego wpływ na prowadzone kampanie promocyjne jest z marketingowego punktu widzenia nieoceniony – dodał prezes POT.

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla najlepszego produktu turystycznego w 2021 roku otrzymały:

1. Bajka Pana Kleksa w Katowicach

2. Geopark Świętokrzyski

3. Juromania – Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej

4. Kolejkowo Wrocław

5. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju

6. Rogalowe Muzeum Poznania

7. Twierdza Modlin

8. Tykocin – Pomnik Historii

9. ZielonyPonton.pl – Przygoda na Sanie

10. Żywe Muzeum Obwarzanka w Krakowie

Wyróżnienie:

Anielskie Ogrody – ekologiczna akademia ogrodowa

Certyfikat Specjalny:

Ekspozycja „Podziemny Olkusz”

Certyfikat Internautów:

Juromania – Święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej

Nominacje do Złotego Certyfikatu:

Bałtowski Kompleks Turystyczny

Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis

Moszna – Zamek jak z bajki

Złoty Certyfikat:

Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis

Czytaj więcej

Multimedialny przewodnik „Praga odNova” prowadzi w najciekawsze zakątki warszawskiej Pragi

„Praga odNova” – warszawska Praga bez tajemnic

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMSI MAG Infinite S3 11th i MSI MPG ARTYMIS 323CQR to duet do zadań specjalnych. Zestaw dla wymagających graczy
Następny artykułNa karetkę czekała trzy godziny…