Nowe, zielone miejsce pojawi się wkrótce na mapie Wrocławia. Dzięki współpracy Dom Development z miastem przy ul. Bardzkiej powstanie łąka kwietna.
- Przy ulicy Bardzka we Wrocławiu powstanie łąka kwietna.
- Łąka kwietna przy ul. Bardzkiej to wspólny projekt Dom Development i Zarządu Zielni Miejskiej we Wrocławiu.
- Deweloper sfinansuje całe przedsięwzięcie, a miasto zajmie się wykonaniem wysiewu i pielęgnacją łąki.
– Czujemy się odpowiedzialni za wspólną przestrzeń, nie tylko tę, która sąsiaduje bezpośrednio z naszymi osiedlami. Dlatego zdecydowaliśmy się po raz kolejny wesprzeć miasto w zagospodarowaniu terenów ogólnodostępnych dla mieszkańców. Na wiosnę łąka pięknie rozkwitnie i będzie cieszyć oczy wrocławian – mówi Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław.
Bioróżnorodność i czystsze powietrze
Powstająca łąka kwietna będzie miała ponad 600 mkw. Dzięki porozumieniu z Zarządem Zieleni Miejskiej teren przy Wzgórzu Gajowym zmieni swoje oblicze.
Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl
CZYTAJ TEŻ: DOM DEVELOPMENT BUDUJE SMART OSIEDLA W WARSZAWIE I WROCŁAWIU
– Wysiew łąki realizowany będzie wraz z początkiem wiosny. Na efekt trzeba będzie poczekać kilka tygodni, myślę, że już w okolicach maja Bardzka pięknie rozkwitnie. Zawsze starannie selekcjonujemy roślinność. Zależy nam, by posadzić jak najwięcej roślin kwitnących, które służą owadom – mówi Aleksandra Zienkiewicz z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.
Łąki kwietne od kilku lat cieszą się dużą popularnością w miastach, są bowiem świetną alternatywą dla miejskich trawników. Nie trzeba ich często kosić i podlewać, a dla środowiska przynoszą wyłącznie same korzyści. W przeciwieństwie do traw, są niezwykle ważne dla zachowania bioróżnorodności – zapewniają owadom zapylającym pożywne pyłki i nektar.
Dodatkowo, łąki świetnie magazynują wodę – wchłaniają jej dwa razy więcej niż trawnik, co z kolei chroni przed podtopieniami. Kolejny plus to czystsze powietrze – rośliny na łąkach są kilkukrotnie wyższe niż trawy i lepiej zatrzymują szkodliwe pyły oraz obniżają temperaturę powietrza. Ponadto, do ich pielęgnacji nie trzeba używać nawozów czy środków ochrony roślin.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS