A A+ A++

„Złote Lwy” dla najlepszego filmu trafiły do Agnieszka Holland oraz producentów filmu „Obywatel Jones”. 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych przeszedł do historii.

W trakcie uroczystej gali w Teatrze Muzycznym w Gdyni w sobotę, 21 września 2019 roku, wręczono Złote i Srebrne Lwy, a także nagrody indywidualne w Konkursie Głównym 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Platynowe Lwy za całokształt twórczości odebrał Krzysztof Zanussi.

  • Wielką Nagrodę 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni „Złote Lwy” dla najlepszego filmu „Obywatel Jones” otrzymali reżyserka Agnieszka Holland oraz producenci: Stanisław Dziedzic, Klaudia Śmieja-Rostworowska, Andrea Chalupa. Nagrodę „Srebrne Lwy” 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych dla filmu „Ikar. Legenda Mietka Kosza” otrzymali reżyser Maciej Pieprzyca oraz producenci: Renata Czarnkowska-Listoś, Maria Gołoś. Nagrodę Specjalną 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za propozycję doskonale zrealizowanego kina gatunkowego otrzymał Łukasz Kośmicki, reżyser filmu „Ukryta gra” – czytamy na stronie festiwalu.

Nagrody indywidualne otrzymali: Jan Komasa za reżyserię filmu „Boże Ciało”, Mateusz Pacewicz za scenariusz do filmu „Boże Ciało”, Bartosz Kruhlik za debiut reżyserski lub drugi film za film „Supernova”, Witold Płóciennik za zdjęcia do filmu „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, Leszek Możdżer za muzykę do filmu „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, Grzegorz Piątkowski za scenografię do filmu „Obywatel Jones”, Marcin Jachyra, Jarosław Czernichowski, Oliwier Synkowski, Marcin Lenarczyk za dźwięk w filmie „Interior”, Robert Gryka, Wolfgang Weigl, Krzysztof Arszennik za montaż filmu „Ukryta gra”, Jolanta Dańda za charakteryzację do filmu „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, Agata Culak za kostiumy do filmu „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, Eliza Rycembel za drugoplanową rolę kobiecą w filmie „Boże Ciało”, Sebastian Stankiewicz za drugoplanową rolę męską w filmie „Pan T.”, Magdalena Boczarska za główną rolę kobiecą w filmie „Piłsudski”, Dawid Ogrodnik za główną rolę męską w filmie „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, Zofia Domalik za profesjonalny debiut aktorski w filmie „Wszystko dla mojej matki”, Jury z żalem podkreśliło brak odrębnej sekcji pod nazwą Inne Spojrzenie, która pozwoliłaby docenić takie filmy jak na przykład „Dolina Bogów”, „Mowa ptaków” i „Interior”.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułToruń: Marsz Równości po raz trzeci przeszedł ulicami miasta
Następny artykułMasza i Niedźwiedź ⛺? Nigdy się nie męczę! ?⛺ KŁAMCA, KŁAMCA