A A+ A++

Podczas konwencji Platformy Obywatelskiej w Radomiu Donald Tusk przedstawił nauczycielkę, która przez inflację żyje w biedzie. Nie przewidział jednak, że faktyczna wysokość jej wypłaty jest znana publicznie.

Podczas konwencji w Radomiu Donald Tusk, zgodnie z przewidywaniami, skupił się na atakach na rząd i Zjednoczoną Prawicę. Przywołał m.in. nauczycieli, których podwyżki pensji, jego zdaniem, są fikcją. „Ten zawód, który powinien być jednym z najbardziej atrakcyjnych – bo wszyscy szanujemy i kochamy swoich nauczycieli i swoje nauczycielki – stał się zawodem najbardziej chyba upokarzającym” – perorował – „Nauczycielom i nauczycielkom ta władza powiedziała, że mogą dostać 4% podwyżki przy inflacji 16 procent”.

Na wypowiedź Tuska szybko zareagowało Ministerstwo Edukacji i Nauki. Zwrócili uwagę, że w 2012 roku nauczyciele-stażyści zarabiali średnio 2717,59 zł miesięcznie, i do 2015 roku ta kwota nie uległa zmianie. W 2017 roku zarabiali już 2752,92 zł, w 2018 2900, a od września tego roku będą zarabiać 4432,15 zł – wzrost o 54% w stosunku do 2015. „Wypowiedź Donalda Tuska dotycząca zarobków nauczycieli jest kłamstwem. Apelujemy o niewprowadzanie opinii publicznej w błąd” – napisali na Twitterze – „Tak wyglądają fakty. Wraz z podwyżką, która wejdzie w życie we wrześniu 2022 r., wynagrodzenie nauczycieli wchodzących do zawodu wzrośnie od 2016 r. o 54%”.

Tusk przywołał podczas swojego przemówienia przykład pani Agnieszki, obecnej na konwencji nauczycielki. „Nawet nie chciała mi mówić, ile zarabia na rękę” – powiedział. Najwidoczniej nie wiedział jednak, że wysokość jej zarobków nie jest tajemnicą. Wiceminister rozwoju Piotr Uściński zauważył, że pani Agnieszka, oprócz bycia nauczycielką, jest także radną w gminie Załuski w powiecie płońskim (Mazowsze) – i jako taka musi składać oświadczenia majątkowe. Wynika z nich, że jako nauczycielka zarabiała w 2021 roku średnio ponad 12 i pół tysiąca złotych miesięcznie. „Nie wiem skąd i w jakim celu Platforma Obywatelska zaangażowała w wypowiedź Tuska nauczyciela zarabiającego aż tak dobrze, nie było innego nauczyciela?” – powiedział.

„Bardzo się cieszę, że nauczyciele coraz lepiej zarabiają. Obecna na konwencji PO Pani Agnieszka, jako radna musi składać oświadczenie majątkowe, a w nim roczne zarobki jako nauczyciel – ponad 150 tysięcy złotych” – skomentował rzecznik PiS Radosław Fogiel – „I dobrze! Szkoda tylko, że nie wspomniała o tym Donaldowi Tuskowi”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: WM

Fot.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWojna oczami ukraińskiego dziennikarza: „Dla nas Rosjanie nie istnieją. Są Raszystami”
Następny artykułPo występie w Radomiu widać, że obsesja Tuska pogłębia się