A A+ A++

Wózek widłowy elektryczny – co warto wiedzieć o tym urządzeniu? Sprawdź!

Elektryczne wózki widłowe to urządzenia transportu bliskiego, które zyskują coraz większa popularność i uznanie. Świetnie sprawdzają się zarówno w pracy w halach i magazynach, jaki i na zewnątrz. Zastanawiasz się jaki wózek widłowy elektryczny będzie najlepszy dla Twojej firmy? Podpowiemy jak wybrać odpowiedni wózek widłowy, jakie są jego rodzaje oraz budowa. Dowiedz się więcej!

Wózek widłowy elektryczny - co warto wiedzieć o tym urządzeniu? Sprawdź!

Elektryczny wózek widłowy – charakterystyka

Elektryczne wózki widłowe podlegają pod dozór techniczny. Ich użytkowanie jest możliwe jedynie po zarejestrowaniu pojazdu w UDT (Urzędzie Dozoru Technicznego), następnie ważne jest, aby pamiętać o regularnych przeglądach.

Główna cechą charakterystyczną wózków widłowych elektrycznych jest fakt, iż posiadają napęd elektryczny, który jest lepszą alternatywą niż napęd spalinowy. Wózki widłowe elektryczne nie wytwarzają spalin, dzięki czemu są bardziej ekologiczne i mogą być użytkowane również w słabo wentylowanych pomieszczeniach. Pojazdy te pracują bardzo cicho, co zdecydowanie zwiększa komfort ich użytkowania.

Elektryczne wózki widłowe są również dobrze przystosowane do pracy na zewnątrz, dzięki występowaniu dodatkowych osłon silnika. To sprawia, że są one niezwykle wszechstronnymi urządzeniami i spełnią wymagania wielu firm. Nadają się do pracy w różnych warunkach, zarówno w pomieszczeniach zamkniętych jak i na zewnątrz.

01

Jakie możliwości mają wózki widłowe elektryczne?

Obecnie produkowane, nowoczesne elektryczne wózki widłowe, charakteryzują się praktycznie takimi samymi możliwościami, jak te spalinowe. Dotyczy to zarówno maksymalnej wysokości podnoszenia, jak i udźwigu maksymalnego. Możliwości każdego pojazdu są uzależnione od jego marki oraz modelu. Dzięki temu, że wózki te posiadają wydajne silniki, mogą wykonywać taką pracę jak:

 • transportowanie ładunków,
 • pobieranie i rozładunek towarów z ciężarówek,
 • składowanie średnie i wysokie,
 • pobieranie ładunków z półek i regałów.

Jakie zalety posiadają elektryczne wózki widłowe?

Każdego roku, ilość kupowanych wózków widłowych, które posiadają napęd elektryczny, sukcesywnie wzrasta. Cieszą się one dużą popularnością i najczęściej wykorzystywane są do pracy w halach i magazynach czy hurtowniach. Niektóre z zalet elektrycznych wózków widłowych to:

 • brak emisji spalin podczas pracy,
 • hałas emitowany na poziomie 70 dB,
 • duża wydajność,
 • wytrzymałość i odporność na pracę w różnych warunkach atmosferycznych, możliwość pracy o każdej porze roku, również w przypadku tej, wykonywanej na zewnątrz.

02

Jak wybrać najlepszy wózek widłowy elektryczny?

Podczas wyboru wózka widłowego elektrycznego ważne jest, aby dobrze określić potrzeby naszego przedsiębiorstwa. Należy zwrócić uwagę na następujące parametry:

 • maksymalna wysokość podnoszenia,
 • udźwig,
 • prędkość jazdy,
 • wymiary,
 • wyposażenie.

Ponadto należy pamiętać, aby wziąć pod uwagę specyfikę zadań, które będzie wykonywać wózek oraz miejsce pracy i określić następujące kwestie:

 • wysokość regałów w magazynie,
 • odległości jakie będzie musiał pokonywać wózek,
 • szerokość dróg transportowych,
 • czas ładowania urządzenia,
 • czas pracy na jednokrotnie naładowanej baterii.

03

Wózki widłowe elektryczne – nowe czy używane?

Czasami budżet firmy nie pozwala na zakup dobrego i nowego wózka widłowego. Wtedy też, warto zastanowić się nad wyborem używanego wózka widłowego od sprawdzonego i profesjonalnego dealera. Ich główną zaletą jest atrakcyjna cena, o wiele niższa niż w przypadku nowych urządzeń. Może być ona nawet od 30 do 50% niższa niż cena nowego pojazdu.

Warto też zwrócić uwagę, czy sprzedawca oferuje gwarancję na zakupiony sprzęt. Mamy wtedy pewność, że kupujemy sprzęt dobrej jakości.

04

Wózek widłowy elektryczny – podsumowanie

Wózki widłowe z napędem elektrycznym znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Są one przeznaczone zarówno do rozładunku, jaki i do transportu towarów, często po wąskich korytarzach magazynów. Gdy dobrze wybierzemy rodzaj urządzenia oraz sprawdzimy, które modele będą dla nas odpowiednie, z pewnością taka inwestycja usprawni pracę w firmie. Urządzenia, które często są też wyposażone w dodatkowy osprzęt, sprawią, że praca będzie łatwiejsza i bardziej wydajna. Zakup wózka widłowego elektrycznego to świetna inwestycja, dzięki której nasze przedsiębiorstwo będzie mogło się jeszcze lepiej rozwijać.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDrogowcy apelują: kierowco chcesz przejechać – przepuść sprzęt do zimowego utrzymania dróg
Następny artykułDua Lipa na sylwestrze TVP? “Wszystko się może zdarzyć”