A A+ A++

W sobotę, 17 grudnia br. 2 Lubelska Brygada OT przyjęła do służby 94 nowych ochotników. To chętni do odbycia szkolenia w okresie przyszłorocznych ferii zimowych. 

Kandydaci dzisiejszego naboru do terytorialnej służby wojskowej to głównie młodzi mieszkańcy województwa lubelskiego, pełnoletni uczniowie, studenci, nauczyciele oraz rodzice dzieci, które zimowe ferie spędzą poza domem. W ten weekend odbywa się część formalna szkolenia – ochotnicy przejdą test sprawności fizycznej, przeszkolenie z BHP oraz otrzymają mundury i wyposażenie. Główna część szkolenia, czyli zajęcia praktyczne odbędą się w okresie ferii zimowych. Grupa ochotników, którzy nigdy wcześniej nie byli w wojsku, będzie kontynuować szkolenie w terminie 15-28 stycznia 2023 r. zakańczając je uroczystą przysięgą wojskową. Natomiast grupa ochotników – żołnierzy rezerwy, którzy podjęli decyzję powrotu do wojska, odbędzie szkolenie w terminie 15-20 stycznia 2023 r.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie uczestnictwem w szkoleniu właśnie w okresie ferii zimowych, aby usprawnić przyjęcie nowych ochotników,  wcielenia na „Ferie z WOT” zostały zaplanowane w 2 terminach – 17 grudnia br. i 13 stycznia 2023 r.  Tak więc, wszyscy którzy jeszcze chcą odbyć szkolenie w trakcie ferii zimowych mają  taką możliwość, należy jak najszybciej skontaktować się z rekruterem 2LBOT, lub odwiedzić najbliższy WCR. W styczniu spodziewamy się równie licznego stawiennictwa jak dzisiaj” – wyjaśnia oficer sekcji personalnej 2LBOT 

Dzisiejszy zaciąg do służby w 2 Lubelskiej Brygadzie OT był dziewiątym i ostatnim w tym roku. Lubelska Brygada OT liczy obecnie ok. 3000 żołnierzy i cały czas przyjmuje nowych ochotników. Niesłabnącym zainteresowanie cieszą się zarówno szkolenia podstawowe dla osób, które nie mają doświadczenia wojskowego, jak i szkolenia wyrównawcze dla rezerwistów.  W samym 2022 r. szeregi 2LBOT powiększyły się o 800 nowych żołnierzy. 

Jesteś pełnoletnim uczniem szkoły średniej, studentem, nauczycielem, wykładowcą lub rodzicem, którego dzieci ferie spędzą poza domem? Chcesz zdobyć solidne wojskowe przeszkolenie, sprawdzić się, poznać nowych ludzi?   „Ferie z WOT” to doskonała ku temu okazja. Wejdź na stronę www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl i wpisz nazwę swojego powiatu. Otrzymasz kontakt do rekrutera – żołnierza OT, który odpowie na wszystkie pytania związane ze służbą i pomoże dopełnić formalności. Wniosek o powołanie możesz również złożyć bezpośrednio w WCR lub skorzystać z portalu www.zostanzolnierzem.pl.

2 LUBELSKA BRYGADA OBRONY TERYTORIALNEJ

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZmiana rozkładu lotów na trasie Szymany-Kraków od 1 stycznia 2023r.
Następny artykułTajemnicza śmierć wnuka Boba Marleya. Ciało znaleziono w samochodzie