A A+ A++

W tym roku z okazji 32. finału WOŚP Sztab w Pabianicach, pod kierownictwem Michała Pietrzaka, przygotował dla nas wiele niespodzianek. Zdecydowana część z nich to atrakcje sportowe. Zarówno każdy sympatyk sportu, jak i sportowy amator, znajdzie coś dla siebie.

W „wośpowy” weekend (26-28.01) odbędzie się aż osiem wydarzeń sportowych. Niektóre z nich będą miały swój debiut, jak np. „Bieg Małych-Wielkich Serc”. Jest to nowa, dodatkowa forma dla nieco mniejszych biegaczy. Wyznaczono trzy kategorie dla uczestników. Wpisowe wynosi 25zł. Dla każdego małego biegacza przewidziany jest pamiątkowy medal. Liczba miejsc ograniczona.

Kolejnym biegowym wydarzeniem, także organizowanym przez Marcina Krebsa jest bieg o dystansie 5 km –  „Policz się z cukrzycą”. Każdy zapisany uczestnik otrzyma przed startem chip zwrotny do pomiaru czasu oraz medal okolicznościowy. Dodatkiem do tego wydarzenia jest licytacja numeru startowego 1. Link: tutaj.  Zapisy na bieg i marsz zostały zamknięte dwa dni temu, a więc zapraszamy do kibicowania pabianiczanom, a przy okazji wsparcia skarbonki WOŚP.

Zaraz po biegu „Policz się z cukrzycą” na Lewitynie, swoich sił będą mogły spróbować nasze lokalne morsy. Wydarzenie jest całkowicie otwarte, a liczba miejsc nieograniczona. Organizatorzy zachęcają do wesołych i kolorowych stylówek. W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Robertem Lewerą ([email protected]).

Podczas 32. Finału WOŚP gra z nami Siłownia Fabryka Dzika. W tym roku trenerki Agata i Beata przygotowały dwa treningi po 60 minut. Pierwszy z nich to trening obwodowy, idealny dla tych, którzy chcą poprawić swoją kondycję. Drugi trening prowadzony przez Beatę ma za zadanie wzmocnić mięśnie kręgosłupa i zapobiec zmianom zwyrodnieniowym. Jedynym warunkiem wejścia na trening jest wrzutka do puszki.

Dla poszukujących nieco mniejszych wrażeń, Pabianicki Sztab także przygotował coś specjalnego, a mianowicie zajęcia z jogi. Poprowadzi je Olga Tomaszewska – instruktorka hatha jogi. Wydarzenie nie jest biletowane, jednak konieczne są zapisy u prowadzącej.

Zaplanowano także mecze grupowe. Wśród nich – „Siatkówka na wesoło”, której główną ideą jest gra w zwariowanych przebraniach. Poza tym Sztab WOŚP zaprasza na amatorski turniej piłki nożnej dla drużyn z uczestnikami powyżej 16. roku życia. Składy do 10 osób. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: [email protected]. W wiadomości należy podać: nazwę drużyny, imię i nazwisko kapitana, adres e-mail, numer telefonu. Wpisowe od drużyny wynosi min. 200 zł.

Jeśli ktoś widzi się bardziej na trybunach niż boisku sportowym to Sztab WOŚP Pabianice zaprasza na mecz towarzyski WOŚP vs Przyjaciele. W czasie rozgrywki odbywać się będą licytacje.

Tegoroczna edycja WOŚP dedykowana jest płucom po pandemii.

Harmonogram wydarzeń:

Mecz towarzyski WOŚP vs Przyjaciele – Powiatowa Hala Sportowa (ul. św. Jana 30/36), godz. 16:00, 26 stycznia (piątek)

Turniej piłki nożnej – Powiatowa Hala Sportowa (ul. św. Jana 30/36), godz. 17:00, 26 stycznia (piątek)

Treningi z Fabryką Dzika – Fabryka Dzika (ul. Grota-Roweckiego 24), godz.9:30, 27 stycznia (sobota)

Joga dla WOŚP – Szkoła Jogi PiReJo (ul. Kamienna 14a), godz. 11:00, 27 stycznia (sobota)

1.Pabianicki Bieg „Małych-Wielkich Serc” – Lewityn, godz.9:00, 28 stycznia (niedziela)

7.Pabianicki Bieg „Policz się z cukrzycą” – Lewityn, godz.10:00, 28 stycznia (niedziela)

7.Pabianickie Orkiestrowe Morsowanie na Lewitynie – Lewityn, po biegu „Policz się z cukrzycą”, 28 stycznia (niedziela)

Siatkówka na wesoło – Lewityn, godz. 11:00, 28 stycznia (niedziela)

Więcej informacji na Facebookowej stronie Sztabu WOŚP Pabianice w zakładce wydarzenia: Sztab WOŚP Pabianice | Facebook

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMiał być rytuał miłości i szczęścia – jest szantaż dotyczący upublicznienia nagrania
Następny artykułEstetyka kontra koszty. Nowe wiaty są ładne, ale i drogie w naprawie