A A+ A++

Jak czytamy w liście skierowanym do środowiska medycznego, w województwie nadal są duże możliwości związane z tworzeniem dodatkowych miejsc w szpitalach. Dostępny jest także szpital tymczasowy w Ciechocinku, jednak głównym problemem jest brak dodatkowego personelu.

– Dlatego zwracamy się do Państwa z apelem o zgłaszanie się do pracy w oddziałach „covidowych” w województwie kujawsko-pomorskim na okres kilku najbliższych tygodni. Szczególnie potrzeba lekarzy, pielęgniarek i fizjoterapeutów (…) bądźcie Państwo z pacjentami w ciągu najbliższych tygodni. Bez Państwa pomocy trudno sobie wyobrazić zwycięstwo w tej dramatycznej walce – czytamy we wspólnym apelu Bogdanowicza i Rajewskiego.

Jak wskazuje wojewoda w ostatnim czasie niepokojąco rośnie liczba osób hospitalizowanych w kujawsko-pomorskich szpitalach.

To bardzo trudna sytuacja dla całego systemu służby zdrowia. W tej chwili, w naszych szpitalach przebywa 1214 pacjentów. Mamy przeszło 130 zajętych respiratorów. Można powiedzieć, że już nie 25, a 50 pacjentów dziennie przybywa w naszych szpitalach. Od 20 lutego do dziś przybyło w naszych szpitalach 435 osób chorych na koronawirusa – podkreślał przedstawiciel rządu w terenie.

Trzecia fala zakażeń koronawirusa w ocenie dra Pawła Rajewskiego jest już ostatnią o takiej skali. Możemy z nią wygrać jedynie przez naszą solidarną postawę.

– To jest przełomowe półtora, dwa miesiące. Jeżeli sobie poradzimy, będzie mniej zgonów, będziemy mieli wydolną ochronę zdrowia i przede wszystkim będziemy mieli satysfakcję, że pomogliśmy pacjentom – mówił wojewódzki konsultant.

Odniósł się także do skierowanego wspólnie z wojewodą apelu o zaangażowanie personelu medycznego do pracy przy COVID-19.

– W tej chwili większość grupy „0” została wyszczepiona, część przechorowała Covid-19, są ozdrowieńcami i mają przeciwciała ochronne. W tej chwili nie ma uzasadnienia, żeby nie zgłosić się do pracy, nie chcieć pomóc. To jest jedyny taki moment, że możemy naprawdę swoją zwykłą, prostą decyzją uratować bardzo, bardzo dużo istnień ludzkich – stwierdził Rajewski.

Dodatkowy personel medyczny potrzebny jest między innymi w radziejowskim szpitalu. Jak wskazuje dyrektor tej placówki obecnie znajduje się tam blisko 140 pacjentów, a dzięki inwestycjom jest w stanie przyjąć kolejnych 100 chorych. Warunkiem jest zwiększenie ilości pracującego tu personelu medycznego.

– Trafiają do nas pacjenci w drugim tygodniu choroby czyli w stanie bardzo ciężkim. Robimy wszystko, co jest w naszej mocy, żeby tych pacjentów uratować. Apeluję do młodych lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, żeby nas wsparli w leczeniu COVID-19. Apeluję do moich koleżanek i kolegów, aby wspólnymi siłami, podjęli tę walkę i wsparli medyków ze szpitala w Radziejowie, którzy są już na skraju wyczerpania. Bardzo o to proszę – mówił Sebastian Jankiewicz.

Osoby zainteresowane pracą przy zwalczaniu epidemii mogą kontaktować się z Wydziałem Zdrowia Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy pod numerem telefonu: 52 34 97 430, adres e-mail: [email protected].

KPUW

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPsy Joe Bidena odesłane z Białego Domu. Jeden z nich ugryzł agenta ochrony
Następny artykułRzekotka drzewna wykorzystuje swoje płuca jako… słuchawki z systemem redukcji szumów