A A+ A++

Wojciech Pawlak pracuje w NASK od lutego 2018 roku, poprzednio zajmował się tworzeniem strategii rozwoju Instytutu, rozwijaniem obszaru sztucznej inteligencji i badań naukowych. Od blisko dwóch lat odpowiadał za budowę Centrum Zastosowań Sztucznej Inteligencji i Analiz Danych oraz był liderem projektu Telemetria RPD  realizowanego na zlecenie KRRIT.

– Obejmuję funkcję dyrektora NASK w szczególnie trudnym czasie z intencją kontynuowania najlepszych praktyk i wykorzystywania doświadczenia NASK w obszarze cyberbezpieczeństwa, telekomunikacji, IT, cyfryzacji i badań naukowych. Ufam, że dzięki znakomitym kompetencjom i zaangażowaniu pracowników Instytutu podołamy nowym wyzwaniom, wykonując strategiczne zadania dla państwa polskiego i realizując misję NASK – stwierdził Wojciech Pawlak.

Poprzednio, od końcówki lutego br., dyrektorem NASK był dr inż. Kamil Sitarski.

Wojciech Pawlak wcześniej pracował w branży telewizyjnej, był m.in. dyrektorem TVP2, dyrektorem ds. strategii i komunikacji w Telewizji Polsat oraz prezesem Telewizji WP. Pracował również jako prezes TNS OBOP.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułMIRACULUM S.A.: Projekty uchwał na Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zwołane na dzień 16 grudnia 2020 roku
Następny artykuł“Teatr musi potrwać”. Szczyt UE bez porozumienia ws. praworządności