A A+ A++

Długa, ciemna zima w izolacji społecznej? Norwegowie nazywają to „poniedziałek”. Mimo niesprzyjającej pogody, są jednak jednym z najszczęśliwszych narodów świata. Jak do tego doszli? Dzięki umiejętności tworzenia przytulnej, kojącej atmosfery w domach i docenianiu rzeczy, które sprawiają im przyjemność – spędzaniu czasu z bliskimi na oglądaniu filmów, graniu w gry lub gotowaniu. Właśnie to oznacza dla nich Koselig.

Autor: housemarket.pl 19 stycznia 2021 17:01

Szczęśliwe życie zaczyna się w domu

Tak myślą Norwegowie. Dzięki temu, że dużo czasu spędzają ze swoimi bliskimi w domach, wynaleźli mnóstwo sposobów na to, żeby było Koselig, czyli komfortowo, przyjemnie, odprężająco – po prostu miło.

Jak wprowadzić trochę Koselig do swojego domu?

– Zaaranżuj go tak, aby sprzyjał wspólnym aktywnościom. Wygodne siedziska i ciekawe gry lub puzzle zapewnią zajęcie na długie wieczory dla całej rodziny. Miękkie poduszki i pledy zachęcą każdego domownika do wzięcia udziału w seansie filmowym. W kuchni przygotuj także akcesoria do gotowania w większym gronie – mówi Marta Suchodolska, dyrektor kreatywna Westwing CEE.

Norweska odpowiedz na Hygge

Koselig jest dla Norwegów tym samym, czym dla Duńczyków Hygge i podobnie jak ono przekłada się na wystrój wnętrz. Przepis na aranżację nie jest skomplikowany – chodzi przede wszystkim o to, żeby dobrze się w niej czuć.

Pomagają w tym jasne barwy i naturalne materiały, wśród których niezmiennie króluje drewno. Meble o nieco surowym wyglądzie, pełne sęków i skaz, dodają wnętrzu charakteru. Ważne są również futerkowe dodatki, typowe dla stylu Północy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSkawiński szczerze o używkach. “Mam taką naturę, która się nie uzależnia”
Następny artykułDużo surowsze kary za śmiecenie w lesie