A A+ A++Przyczyn wypadania włosów jest wiele, mogą być one związane z chorobami. Czasami jednak powodem utraty włosów jest nieodpowiednia dieta – szczególnie wśród osób młodych, które często odżywiają się pokarmami typu fast food. Druga grupa to osoby starsze, których dieta jest często monotonna. Dlatego można zaryzykować stwierdzenie, że „włosy czasami wypadają z głodu”. Czy jest to możliwe w naszych czasach?

W XXI wieku, w którym tempo życia bywa zawrotne, a jakość żywności znacznie się pogorszyła, obserwuje się sytuację, w której wiele osób, zwłaszcza młodych, to osoby niedożywione. Nie znaczy to, że mają niską masę ciała. Ich niedożywienie jest efektem tego, że jedzą produkty ubogie w mikro- i makroskładniki (witaminy, minerały, białka czy nienasycone kwasy tłuszczowe). Ludzie Ci mogą nawet chorować na otyłość, co nie zmienia faktu, że są niedożywieni.

Zobacz również:

Jak zadbać o włosy w czasie epidemii? “Myjmy głowę raz dziennie”

Jak zadbać o włosy w czasie epidemii?

Brak odpowiedniej jakości pożywienia można oczywiście nadrobić przykładając dużą wagę do diety i wybierając tylko odpowiednie, wartościowe produkty. Okazuje się to trudne z uwagi na tempo życia, przetworzoną żywność czy dania gotowe dostępne w marketach. Jeżeli zły stan włosów wynika z tego powodu, istotna staje się suplementacja diety preparatami mającymi korzystny wpływ na ich kondycję. Najczęściej niedobory obejmują: cynk, biotynę, witaminę A, E i C.

W takich sytuacjach zalecamy pacjentom stosowanie zestawu witamin i mikroelementów oraz ekstrakty roślinne działające prozdrowotnie na włosy: z ziela pokrzywy i z ziela skrzypu.

Skrzyp pełni kluczową rolę nie tylko w utrzymaniu dobrego wyglądu włosów, ale i jędrności skóry oraz właściwej masy kostnej.

Własności ziela skrzypu związane są przede wszystkim z wysoką zawartością krzemu w tej roślinie. Krzem jest minerałem, który wraz z witaminą C chroni włókna kolagenowe przed degradacją, a przez to sprawia, że jędrność skóry i kondycja włosów utrzymywane są na właściwym poziomie.

Zobacz również:

Mieszanka ziołowa na wypadanie włosów

Jedną z receptur, którą można użyć w przypadku problemów z włosami jest mieszanka ziołowa o następującym składzie:

ziele skrzypu polnego 60%

owoc dzikiej róży 20%

ziele pokrzywy zwyczajnej 10%

ziele rdestu ptasiego 10%

Należy ją pić w postaci odwarów, a nie naparów. Według badań profesora Aleksandra Ożarowskiego w odwarze ze skrzypu (20-30 minut gotowania ziół) znajduje się osiem razy więcej związków krzemu niż w naparze. Zatem sugeruje się gotowanie 8-10 g mieszanki w litrze wody i picie takiego odwaru raz dziennie.

W przypadku osób, które tracą włosy z  powodu niedożywienia, zastosowanie tych dwóch receptur ziołowych może okazać się wystarczające. Po 2-3 miesięczna kuracja przynosi widoczne efekty.

Zobacz również:

Opracowanie:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMarcin Gocłowski: z Thomson Reuters do NBS Communications
Następny artykułLiga Mistrzów. FC Porto – Chelsea FC 0-2. Skrót meczu (POLSAT SPORT). Wideo