Była 56. minuta spotkania. Napoli przegrywało już 0:2 po dwóch golach Zlatana Ibrahimovicia. Trener gospodarzy zdecydował się więc na pierwszą zmianę, posyłając na boisko Piotra Zielińskiego. Polski pomocnik zmienił Hirvinga Lozano i zaprezentował się całkiem nieźle. W ciągu 34 minut miał 28 kontaktów z piłką, 22 celne podania (na 24 ogólnie) i dwa wygrane pojedynki. Wniósł ożywienie do środka pola gospodarzy, prezentując się znacznie lepiej niż pozostali pomocnicy neapolitańczyków (według algorytmu SofaScore lepiej po stronie Napoli zagrali tylko Fabian Ruiz i Dries Mertens).

Torino prowadziło z Interem już 2:0. Potem stało się to, co musiało [WIDEO]

Włoskie media skomentowały występ Zielińskiego. “Powinien grać od początku”

Zieliński swoim występem zasłużył na dobre noty we włoskich mediach. – Napędził grę podczas akcji, która skończyła się golem kontaktowym. Często był przy piłce. Zasługuje, by grać od początku – napisali dziennikarze Calciomercato, którzy grę reprezentanta Polski ocenili na “6” (w skali 1-10).

Tak samo Zielińskiego ocenił włoski Eurosport oraz serwis tuttomercatoweb.com. Jeszcze lepiej, bo na “6,5” pomocnika oceniły portale fantamagazine.com i 90min.com.

Cristiano Ronaldo i Bartłomiej Drągowski wraz z partnerkąW Serie A grają z czerwoną szminką na policzkach. “Ten problem jest nie do przyjęcia”

Zieliński w tym sezonie rozegrał sześć spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił jednego gola i zaliczył jedną asystę. Po niedzielnej porażce Napoli zajmuje 6. miejsce w tabeli Serie A. Liderem jest pogromca drużyny Gattuso, Milan, który w ośmiu meczach nie poniósł żadnej porażki.