A A+ A++

Miłorząb japoński to niezwykłe drzewo oraz lek na wszelkie schorzenia, znane miłośnikom medycyny naturalnej. Posiada liczne dobroczynne dla zdrowia właściwości.

Miłorząb japoński jest drzewem pochodzącym tak naprawdę z Chin. W swojej ojczyźnie rośnie jako masywne i wysokie drzewo, dorastające do 35-40 metrów wysokości. U starych osobników średnica pnia może dochodzić nawet do 4,5 metra średnicy. W tamtejszej medycynie tradycyjnej jego właściwości lecznicze oraz pielęgnacyjne wykorzystuje się już od wieków. Dzięki temu, że poprawia ukrwienie całego organizmu, a zwłaszcza mózgu, łagodzi również skutki zawrotów głowy i szumu w uszach.

Obecność licznych flawonoidów sprawia, że wyciąg z miłorzębu jest bardzo pożądanym składnikiem kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji cery  naczynkowej i skóry wokół oczu. Flawonoidy mają bowiem korzystny wpływ na mikrokrążenie skórne i wzmacniają ścianki naczynek.

Herbata z miłorzębu japońskiego ma działanie przeciwzapalne i pomaga usunąć obrzęk, rozszerzyć naczynia krwionośne i zwalcza wolne rodniki. Jej picie zaleca się osobom cierpiącym na ból głowy i depresję.

Profilaktycznie stosowany jest również w przypadku chorób nowotworowych i układu sercowo-naczyniowego. Warto jednak pamiętać, że miłorzębu nie powinny stosować osoby o zaburzeniach krzepliwości krwi. Miłorząb japoński powszechnie znany jest jako środek wspomagający pamięć i koncentrację.  Jednak posiada również inne cenne właściwości, bo jego wyciąg usprawnia krążenie obwodowe, dzięki czemu zwiększa przepływ krwi przez narządy płciowe męskie oraz żeńskie. Regularne stosowanie preparatów z miłorzębu japońskiego może poprawić funkcje seksualne.

Efekt działania miłorzębu opiera się także na wzmocnieniu obronnych mechanizmów układu odpornościowego w walce z chorobami cywilizacyjnymi, m in. z miażdżycą. Jest chętnie stosowany szczególnie przez osoby starsze i w średnim wieku.

 

OPRACOWANIE  KATARZYNA  RÓLKA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPlan zagospodarowania obszaru „Dąbie” wyłożony do wglądu
Następny artykułCezary Żak porównał PiS do serialu „Ranczo”. Ostro zaatakował rząd