A A+ A++

Wydatki operacyjne grupy KCI w trzecim kwartale br. poszły w górę z 19,87 do 21,49 mln zł, a wynik z utraty wartości aktywów finansowych poszedł w dół ze 171 tys. zł do -1,42 mln zł.

Zysk brutto zwiększył się z 4,2 do 4,81 mln zł.

W pierwszych trzech kwartałach br. przychody grupy KCI wzrosły z 69,49 do 71,24 mln zł, zysk brutto – z 10,44 do 14,6 mln zł, a zysk netto – z 9,91 do 12,48 mln zł.

Zdecydowaną większość biznesu grupy KCI stanowi większościowy pakiet akcji Gremi Media, wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” oraz większościowego akcjonariusza e-Kiosku. W trzech kwartałach br. przychody tego pionu zwiększyły się z 70,96 do 72,56 mln zł, a zysk netto zmalał z 12,06 do 9,82 mln zł.

W obszarze inwestycyjnym i pokrewnym firma zanotowała wzrost przychodów z 8,71 do 13,15 mln zł oraz wyniku netto z  do 2,06 mln zł straty do 9,89 mln zł zysku.

KCI szuka kupca na Gremi Media

Do KCI należą akcje stanowiące 75,69 proc. kapitału i 81,72 proc. głosów na walnym zgromadzeniu Gremi Media, wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”. Pod koniec marca br. KCI poinformowało, że zaczyna przegląd opcji strategicznych dotyczący posiadanego pakietu akcji Gremi Media. Zaczęło współpracę z firmą doradczą Deloitte Advisory, która będzie odpowiadać za „przeprowadzenie potencjalnej transakcji w drodze otwartego procesu pozyskania od zainteresowanych inwestorów ofert nabycia akcji”.

Pod koniec maja KCI w ramach skorygowanej strategii na lata 2019-2030 zapowiedziało inwestycje w projekty nieruchomościowe i kompleks Alvernia Planet, natomiast o Gremi Media wspomniało tylko zdawkowo, wśród projektów, w których chce być mniejszościowym inwestorem.

Według naszych ustaleń na początku listopada z rozmów o kupnie od KCI kontrolnego pakietu akcji Gremi Media wycofała się Wirtualna Polska, uznając proponowaną cenę za zbyt wysoką. Przejęciem mogą być zainteresowane państwowe giganty Orlen i PZU, przy czym oficjalnie oba temu zaprzeczają. KCI za posiadany pakiet ma oczekiwać ok. 300 mln zł.

W pierwszej połowie listopada KCI wygrało proces sądowy z trójką drobnych inwestorów, którzy chcieli zablokować przejście spółki z głównego na boczny rynek warszawskiej giełdy. Do realizacji tego planu KCI potrzebuje jeszcze minimum 90 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZarząd Agory odpowiada „Gazecie Wyborczej”: to spór personalny, Kurski i Wójcik chcieli lepszych warunków tylko dla siebie
Następny artykułMarcin Gutowski z Nagrodą Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego