A A+ A++

Muzeum zlokalizowano niedaleko lotniska Ławica. Na blisko 6 tys. mkw., w czterech pawilonach, oraz na zadaszonym terenie między pawilonami pokazanych będzie kilkadziesiąt eksponatów: czołgi, działa pancerne, transportery, limuzyny rządowe i pojazdy techniczne. Duża część eksponatów to unikaty w skali Polski i Europy.

Powstanie muzeum w nowym miejscu było możliwe dzięki wsparciu Agencji Mienia Wojskowego, do której wcześniej należał ten teren. Łączny koszt inwestycji związanej z przystosowaniem nieruchomości przy lotnisku do potrzeb muzeum to ponad 21,5 mln zł brutto.

Muzeum wznawia działalność w nowym miejscu i po kilkuletniej przerwie już jako oddział Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Wcześniej działało w mniej formalny sposób i mieściło się w obiektach Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu (CSWL).

Jak podkreślił na konferencji prasowej szef poznańskiej placówki ppłk Tomasz Ogrodniczuk, zbiory w starym miejscu mieściły się z coraz większym trudem – sprzęt był tam gromadzony na ok. 750 mkw. zadaszonej powierzchni. Kilka lat temu zapadła decyzja o całkowitym zamknięciu dla zwiedzających ekspozycji … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułAgencja Fitch utrzymała rating Polski
Następny artykułOsobliwa teoria Balcerowicza. “Próbuje się stworzyć wrażenie, że się pomaga biednym”