A A+ A++

– Do podstawowych korzyści e-fakturowania, czy Elektronicznej Wymiany Danych (EDI) w ogóle, należy redukcja kosztów oraz czasu potrzebnego na procesowanie dokumentów papierowych — twierdzi Łukasz Barchański, dyrektor konsultingu, Comarch.

Dlatego warto przyjrzeć się, jak obowiązkowe e-fakturowanie było wprowadzane i jak funkcjonuje w innych krajach. Pozwoli to lepiej zrozumieć system, z którym już niedługo zetkną się wszyscy przedsiębiorcy.

Żadnej rewolucji, stopniowe zmiany

Wiele krajów w implementacji e-fakturowania zaczyna od wymogu związanego z działalnością organizacji rządowych (B2G). Z kolej wymóg dla przedsiębiorstw zwykle wdrażany jest w kolejnym kroku. Przykładem mogą być tu Niemcy, Holandia, Francja czy Polska, gdzie od 2019 roku w Polsce wszystkie faktury elektroniczne związane z zamówieniami publicznymi muszą być przetwarzana w postaci ustrukturyzowanej za pośrednictwem Platformy Elektronicznego Fakturowania (PEF).

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPotrącenie rowerzysty. 89-latek trafił do szpitala
Następny artykułMężczyzna wpadł do głębokiego dołu w pustostanie. To miejsce jest często odwiedzane przez bezdomnych (foto)