Niedawno pisaliśmy o niebezpiecznej sytuacji na przejeździe kolejowym w Lubajnach (Gmina Ostróda), kiedy to mimo czerwonego światła sygnalizacji samochód wjechał na przejazd kolejowy, a opadający szlaban zatrzymał się na jego dachu. Kierująca zamiast spróbować cofnąć, podjechała do przodu i została uwięziona między szlabanami. Do podobnego zdarzenia doszło w miniony piątek. Wówczas dyżurny morąskiego komisariatu został powiadomiony o tym, że kierująca bmw wjechała na jeden z przejazdów kolejowych na terenie miasta pomimo trwającego opuszczania zapór kolejowych doprowadzając do ich uszkodzenia.
W piątek 19 maja 2023 r. na przejeździe kolejowym pomiędzy ul. Przemysłową i ul. Leśną 27 letnia kierująca samochodem marki BMW zignorowała zakaz wjazdu na przejazd w trakcie rozpoczętego opuszczania zapór kolejowych oraz pomimo migających czerwonych sygnałów świetlnych zabraniających wjazdu. Działanie kobiety doprowadziło do uszkodzenia jednej z nich. Za powyższe wykroczenie kierująca została ukarana mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych i 6 punktami karnymi.
O zdarzeniu na przejeździe kolejowym w Lubajnach przeczytacie tutaj. Możecie także obejrzeć nagranie z tego zdarzenia: CENTYMETRY OD TRAGEDII NA PRZEJEŹDZIE KOLEJOWYM W LUBAJNACH! (VIDEO)
Policjanci przypominają!
Zgodnie z obowiązującymi przepisami za wjazd na przejazd kolejowy poprzez ominięcie zapór lub półzapór, wjazd na przejazd jeśli opuszczanie zapór lub półzapór zostało rozpoczęte lub podnoszenie ich nie zostało zakończone oraz wejście lub wjazd na przejazd kolejowy za sygnalizator lub za inne urządzenie nadające sygnały, przy sygnale czerwonym, czerwonym migającym lub dwóch na przemian migających sygnałach czerwonych podlega karze aresztu, ograniczenia wolności oraz grzywny w wysokości nie niższej niż 2.000 złotych.
Pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejazdu kolejowego zachować szczególną ostrożność. Na przejazdach strzeżonych należy zwrócić uwagę na sygnały świetlne oraz zapory. Jeżeli sygnały świetlne są włączone, a zapory się opuszczają, bądź są w trakcie podnoszenia pod żadnym pozorem nie należy wjeżdżać, ani wchodzić na przejazd kolejowy. Przy niestrzeżonych przejazdach kolejowych należy bezwzględnie zastosować się do znaku „STOP” oraz linii bezwarunkowego zatrzymania.
W przypadku braku widoczności spowodowanej opadami atmosferycznymi, mgłą, czy ukształtowaniem terenu, należy otworzyć okno w pojeździe. Nadjeżdżający pociąg słychać, a maszynista przy dojeździe do przejazdu daje sygnał ostrzegawczy.
KPP Ostróda (mp)
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS