A A+ A++

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wizz Air będzie kursował z kolejnego polskiego lotniska. Na mapie przewoźnika znalazła się także Bydgoszcz. Rejsy będą organizowane m.in. do Londynu. To jednak nie koniec dobrych informacji, które ogłasza węgierska linia. 

Wizz Air wznawia loty z Polski. Na liście popularne kierunki

Wizz Air poleci z bydgoskiego lotniska

Popularna linia lotnicza Wizz Air poszerza ofertę w Polsce. Na temat pojawienia się węgierskiego przewoźnika w Bydgoszczy krążyło wiele plotek i spekulacji. “Gazeta Wyborcza” ustaliła, że przedsięwzięcie dojdzie do skutku. W miniony wtorek Urząd Marszałkowski w Toruniu otworzył oferty w przetargu na “promocję województwa kujawsko-pomorskiego w liniach lotniczych na zagranicznej trasie lotniczej z i do Bydgoszczy”. Jedynym zainteresowanym przewoźnikiem był właśnie Wizz Air. 

WIZZ Air to długo wyczekiwany nowy przewoźnik w ofercie Portu Lotniczego Bydgoszcz. Dzięki tej współpracy zwiększamy oferowanie i dostępność komunikacyjną do regionu kujawsko-pomorskiego. Z węgierskim przewoźnikiem wiążemy duże nadzieje na dalszy rozwój siatki połączeń. Londyn Luton to pierwsze, ale nie ostatnie słowo nowego przewoźnika

– komentuje Edward Hartwich, delegat Rady Nadzorczej Portu Lotniczego Bydgoszczy

Węgierska linia uruchamia rejsy do Londynu-Luton, czyli na trasę, którą pokonuje już Ryanair. “Gazeta Wyborcza” ujawnia, że to nie koniec nowości, które czekają na podróżujących. Przewoźnik w planach ma otworzyć jeszcze jedną trasę. Przypominamy, że z bydgoskiego lotniska startują również samoloty PLL LOT do Warszawy i Krakowa. Zmiany szykują się także na lotniku w Łodzi – stamtad Wizz Air także poleci Londynu Luton.

Zobacz wideo
Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Wizz Air otwiera nowe kierunki

Otwarcie nowych kierunków z Bydgoszczy jest skutkiem wielu próśb pasażerów oraz długich starań. Na Facebooku powstała nawet grupa “Chcemy Wizz Air w Bydgoszczy”. Pierwsze rejsy ruszą już od 3 grudnia 2022 roku. Loty do Londynu Luton będą organizowane we wtorki i soboty. 

Warto wspomnieć, że w ostatnim czasie przewoźnik wznowił wiele lotów z Polski. Na liście kierunków można wymienić m.in. loty z Katowic do Katanii czy na Fuerteventurę. W ofercie ponad 200 tras z 10 lotnisk w Polsce do takich miast jak: Barcelona, Londyn, Paryż, Kopenhaga czy Madryt, a także do słonecznych przez cały rok miejsc: na Teneryfę, do Larnaki, Tel Awiwu oraz na Maltę. 

Wizz Air stale szuka nowych sposobów na rozbudowę siatki połączeń z Polski. W ofercie pojawiają się kolejne nowe kierunki w Europie i poza nią. Dodanie dwóch miejsc operacji Wizz Air w Polsce jest wynikiem udanej współpracy z lotniskami w regionach, ale również potwierdza, jak ważny jest dla nas polski rynek

– mówi Evelin Jeckel, Network Officer w Wizz Air.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNieoficjalnie: Trwają prace nad kolejnym pakietem sankcji UE wobec Rosji
Następny artykuł328 mln pasażerów komunikacji miejskiej. Ogromny wzrost rok do roku