Wisła Sandomierz ponownie przyspieszyła w ligowych zmaganiach. Piłkarze Rafała Wójcika wygrali 2-1 (1-1) w drugim meczu z rzędu z małopolską drużyną – Cracovią II w spotkaniu 12. kolejki III ligi, gr. IV. Prowadzenie dał gol Kamila Bełczowskiego. Goście wyrównali kilka minut później. W drugiej połowie zwycięskie trafienie zaliczył Mirosław Kmiotek.

Wiślacy zaskoczyli swoim zaangażowaniem w starciu z Cracovią nawet trenera. Tym bardziej, że rozegrany kilka dni temu bardzo trudny mecz z Podhalem Nowy Targ kosztował bardzo dużo sił. Początkowo to sandomierzanie odważnie rozpoczęli spotkanie, jednak potem prym wiedli piłkarze gości. W 31. minucie Wisła wyszła na prowadzenie. Kamil Bełczowski mocnym strzałem z okolicy pola karnego pokonał Adama Wilka. Już pięć minut później był remis. Remigiusz Biernat po przejęciu futbolówki na środku boiska minął defensorów Wisły i będąc w sytuacji sam na sam z Adamem Politem pewnym strzałem trafił do siatki. W pierwszej połowie znakomitą sytuację miał jeszcze Jakub Siedlecki, jednak trafił w poprzeczkę.

Pierwsze minuty drugiej części również należały do wiślaków, jednak nie były to sytuacje, które mogły realnie zagrozić przyjezdnym. W 63. minucie nieskuteczną próbę przelobowania Wilka podjął Jarosław Piątkowski. W 79. minucie zespół Wisły ponownie prowadził. Zagranie z lewej strony wykorzystał Mirosław Kmiotek. W 81. minucie Siedlecki uderzył z rzutu wolnego, ale piłkę obitą od muru złapał bramkarz Cracovii.

27 września 2020, 15:00 – Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 2-1 Cracovia II
Kamil Bełczowski 31, Mirosław Kmiotek 79 – Remigiusz Biernat 36

Wisła: 12. Adam Polit – 98. Maciej Kołoczek, 3. Adrian Kajpust, 7. Marcin Sudy, 14. Daniel Chorab (68, 18. Mateusz Kuśmierczyk) – 10. Jarosław Piątkowski (68, 26. Bartosz Klockowski), 6. Marcel Tyl, 8. Jakub Siedlecki, 20. Mirosław Kmiotek (85, 2. Fryderyk Stasiak), 11. Kamil Bełczowski – 17. Krzysztof Zawiślak (58, 5. Miłosz Matuszewski).

Cracovia: 88. Adam Wilk – 14. Krystian Bracik, 15. Michał Stachera (59, 17. Vinícius Ferreira), 8. Mateusz Jarzynka, 3. Patryk Zaucha – 34. Michał Wiśniewski, 4. Mateusz Supryn, 10. Robert Ożóg (80, 6. Adam Malisz), 19. Daniel Pik, 28. Dorian Pituła – 27. Remigiusz Biernat (59, 9. Tomasz Bała).

żółta kartka: Kmiotek.

sędziował: Jakub Pych (Dębica).

W 40. minucie żółtą kartką został ukarany trener Wisły – Rafał Wójcik.

źródło: własne