Wisła Sandomierz przegrała 0-1 (0-0) w Derbach Powiśla z Czarnymi Połaniec w meczu 2. kolejki III ligi, gr. IV.

Wisła podobnie jak w ubiegłym sezonie nie potrafiła znaleźć sposobu na pokonanie Czarnych Połaniec w meczu derbowym. Również tak, jak na początku poprzedniego sezonu sandomierzanie drugi mecz z rzędu nie zdobyli gola.

Grę z pierwszej połowy znakomicie oddawał wynik 0-0. Obie drużyny nie stworzyły sobie sytuacji bramkowych. W Wiśle najbliżej celu był Igor Wódz, ale minimalnie uderzył obok słupka. W 29. minucie wiślacy po przejęciu piłki na własnej połowie wyprowadzili obiecujący kontratak, jednak wszystko zniweczyło fatalne dośrodkowanie Arkadiusza Zięby. Z czasem zespół gości zdominował grę.

W 52. minucie Czarni zdobyli gola. Po dalekim dośrodkowaniu Adrian Gębalski uderzeniem głową skierował piłkę do bramki. Potem nieznacznie pomylił się Mateusz Janeczko. Okazję miał również m.in .były piłkarz Wisły Mateusz Stańczyk, ale jego strzał obronił Sebastian Ciołek.

14 lutego 2022, 17:00 – Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 0-1 Czarni Połaniec
Adrian Gębalski 52

Wisła: 32. Sebastian Ciołek – 24. Jakub Persak, 99. Marcin Sudy, 5. Włodzimierz Krajewski – 15. Dariusz Partyka, 23. Jakub Janik, 30. Szymon Kuzior (75, 14. Jakub Kałaska), 7. Igor Wódz – 10. Piotr Ferens, 98. Arkadiusz Zięba (75, 11. Filip Stępień), 20. Jakub Więcek (57, 17. Mateusz Peda).

Czarni: 97. Tomasz Siryk – 3. Mateusz Załucki, 4. Filip Bakowski, 5. Kacper Nytko (62, 17. Kacper Wątróbski), 6. Paweł Bażant (90, 15. Michał Smoleń), 7. Mateusz Janeczko, 9. Adrian Gębalski, 10. Eryk Galara (74, 16. Bartłomiej Wiktor), 11. Damian Bawor, 14. Igor Woś, 20. Mateusz Stańczyk.

żółte kartki: Janik, Partyka, Kuzior – Woś, Bawor, Gębalski, Wieczerzak, Bażant, Bakowski.

sędziowała: Anna Adamska (Warszawa).

W zespole Czarnych prowadzonym przez byłego członka sztabu szkoleniowego Wisły – Michała Szymczaka, zagrali byli piłkarze Wisły – Adrian Gębalski, Paweł Bażant i Mateusz Stańczyk.

źródło: własne / fot.: podkarpacielive.pl