A A+ A++
fot. Łukasz Kozłowski (plusliga.pl)

Dziennikarz Polsatu Marek Magiera poinformował w mediach społecznościowych o przypadku zakażenia koronawirusem w AZS-ie Olsztyn. Oznacza to, że poniedziałkowy mecz w Bełchatowie ze Skrą zostanie odwołany. W ten weekend z siedmiu meczów 8. kolejki PlusLigi do skutku dojdzie… zaledwie jeden. W niedzielę Verva Warszawa podejmować będzie GKS Katowice.

Na Twitterze dziennikarz Polsatu Marek Magiera poinformował, że otrzymał informację od Pawła Ignatowicza z PLS o odwołaniu poniedziałkowego meczu pomiędzy Skrą Bełchatów i AZS-em Olsztyn. Przyczyną ma być przypadek zakażenia koronawirusem w zespole z Olsztyna.


Co ciekawe informacja pojawiłą się przed oficjalnym komunikatem ze strony klubu. Oznacza to, że szósty mecz 8. kolejki spotkań PlusLigi został odwołany. W terminie odbędzie się zaledwie jedno spotkanie (oby!), w którym w niedzielę Verva Warszawa podejmować będzie GKS Katowice. Można już powiedzieć, że rozgrywki męskiej ekstraklasy został sparaliżowane przez pandemię.

Klub z Olsztyna kilka minut później opublikował oświadczenie:

Piłka Siatkowa AZS UWM SA informuje, o pozytywnym wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV 2 u Wojciecha Żalińskiego. W związku z tym, cała drużyna Indykpolu AZS Olsztyn poddaje się kwarantannie.

W związku z zasygnalizowaniem przez Wojtka Żalińskiego w piątek, 16 października, podwyższonej temperatury, przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn tego samego dnia został przebadany na obecność wirusa SARS-CoV 2. Niestety, wynik testu otrzymany w sobotnie popołudnie był pozytywny. W tym miejscu pragniemy zaznaczyć, że zawodnik wyraził zgodę na podanie do publicznej wiadomości swoich danych osobowych.

Trening zespołu zostały zawieszone, a drużyna poddaje się kwarantannie. W oczekiwaniu na dalsze wytyczne, Klub pozostaje w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz Polską Ligą Siatkówki.

Klub poprosił także PLS, o przełożenie dwóch najbliższych spotkań: z PGE Skrą Bełchatów i Jastrzębskim Węglem (zaplanowane odpowiednio na 19 i 25 października). O nowym terminie rozegrania obu meczów, a także powrocie do treningów, Klub będzie informować na bieżąco.

Klub zwraca się także prośbą do wszystkich, którzy mieli w ostatnim czasie kontakt z Wojtkiem Żalińskim, o szczególne obserwowanie swojego stanu zdrowia. W przypadku zaobserwowania niepokojących objawów, prosimy o niezwłoczny kontakt z lekarza pierwszego kontaktu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułTERYTORIALSI POMOGLI ZABEZPIECZYĆ WYPADEK W ZAWROTACH (GMINA MORĄG)
Następny artykułKANCELARIA – ZMIANA GODZIN