A A+ A++

Wirtualne zwiedzanie Muzeum w Łowiczu!

29 września 2020

Muzeum w Łowiczu zakończyło realizację projektu pn. „Muzeum w Łowiczu wirtualnie” na który otrzymało dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury, w ramach programu „Kultura w sieci”. Kwota dofinansowania wynosiła 23.000 zł.

Celem projektu było udostępnienie ekspozycji stałych Muzeum w Łowiczu i Skansenu w Maurzycach poprzez narzędzia on-line oraz wzmocnienie aktywności placówki w środowisku cyfrowym. Dzięki skanom 3D wystaw oraz filmom przewodnickim o ekspozycjach (wykonanych w technologii 360°/VR, także w wersji anglojęzycznej) widz może samodzielnie poznać historię i bogactwo zbiorów naszej instytucji.

Ważnym punktem projektu jest również internetowa relacja z przeprowadzonego w kaplicy barokowej koncertu pt. „Chopin w Łowiczu” w reżyserii Dariusza Jakubowskiego z udziałem Katarzyny Thomas i Piotra Szafrańca. W spektaklu nawiązano do zabytków związanych z Fryderykiem Chopinem, znajdujących się w zbiorach muzeum.

Muzeum zaprasza do wirtualnego zwiedzania na stronie: http://muzeumlowicz.pl/wirtualne-zwiedzanie/

Zaznaczamy jednak, że zbiory najlepiej ogląda się w rzeczywistości! Dlatego po wirtualnym spacerze, warto odwiedzić muzeum osobiście.

Wirtualne zwiedzanie pokazuje również jak bogata w zbiory jest ta placówka. Niejednokrotnie omijana przez grupy przyjeżdżające do Łowicza, czy indywidualnych turystów.

Przy zwiedzaniu muzeum, warto wesprzeć się również wiedzą lokalnych przewodników PTTK, którzy znają doskonale historię muzeum i znajdujących się w nim eksponatów z przeszłości.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCydr jabłkowy – właściwości, skład i rodzaje cydru jabłkowego
Następny artykułJęczmień na oku – przyczyny i naturalne metody leczenia. Jak pozbyć się jęczmienia na oku?