Można było biec, jechać na rowerze bądź maszerować z kijkami. Przede wszystkim jednak celem było pokonanie jak największego dystansu. Wirtualna Sztafeta Miast Partnerskich podsumowana.

Do rywalizacji stanęło 87 zawodników: Zarejestrowali ponad 500 aktywności sportowych, które z kolei przełożyły się na łączny dystans ponad 6,8 tys. km. Wszyscy udowodnili, że związek obu miast (Bełchatowa i węgierskiego Csongrádu ) to prawdziwa „Przyjaźń bez granic / Nieograniczona przyjaźń”.

Wśród 18 startujących bełchatowian rekordzistą w bieganiu okazał się Kamil Nadrowski, który w ciągu trzech tygodni pokonał aż 687 km. Drugie miejsce zajął Marcin Felisiak, pokonując 265 km, trzecie natomiast Sylwia Hałaczkiewicz z rezultatem 215 km.

W przypadku nordic walking najwięcej kilometrów (197) przeszła Elżbieta Murlikiewicz z Bełchatowa. Na drugiej lokacie uplasowała się Sylwia Hałaczkiewicz, która przeszła blisko 72 km, zaś na koncie Krzysztofa Szperny, który zajął trzecie miejsce, zapisujemy 57 km. Należy odnotować, że do rywalizacji w jeździe na rowerze zgłosili się wyłącznie mieszkańcy Csongrádu.

Wszyscy uczestnicy rywalizacji otrzymali pamiątkowe medale, które zapewniła strona węgierska. Z kolei dla osób, które uplasowały się na trzech pierwszych miejscach we wszystkich konkurencjach – zarówno w Bełchatowie, jak i na Węgrzech – nagrody oraz upominki przygotowało nasze miasto.

źródło i zdjęcie: UM w Bełchatowie