A A+ A++

Wiosna interweniuje do ministra zdrowia w sprawie SOR-u w szpitalu na Józefowie. – Fatalna polityka zdrowotna Rady Ministrów doprowadziła do dramatycznej sytuacji w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu – uważa Patryk Fajdek, lider Wiosny w Radomiu.

Wicemarszałek senatu Gabriela Morawska-Stanecka, wystosowała interpelację do ministra zdrowia w sprawie SOR-u działającego w MSS.  W piśmie skierowanym do Adama Niedzielskiego wicemarszałek zwraca się z prośbą o zajęcie stanowiska przez resort wobec apeli zarządu i kadry medycznej szpitala na Józefowie, a także “przygotowania z ekspertami planu, który umożliwi placówce dalsze funkcjonowanie, bez szkody dla mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej”. Ponadto wicemarszałek  Gabriela Morawska-Stanecka pyta w interpelacji ministra czy możliwe jest uruchomienie  SOR-u w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, czy placówka jest na to gotowa, pyta także o to jaka pomoc zostanie udzielona Mazowieckiemu Szpitalowi Specjalistycznemu.

“Liczę, że MZ podejmie wszelkie niezbędne działania w zakresie swoich kompetencji, tak żeby skutecznie pomóc MSS w Radomiu oraz zapewnić nieprzerwaną opiekę medyczną mieszkańcom regionu radomskiego” – czytamy w piśmie.

Z kolei zdaniem Patryka Fajdka, lidera Wiosny w Radomiu to “fatalna polityka zdrowotna Rady Ministrów doprowadziła do dramatycznej sytuacji w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu”. –  Tym samym rząd PiS-u sprowadził zagrożenie dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Zagrożenie dla dalszego funkcjonowania SOR-u to kwestia życia lub śmierci dla tych wszystkich radomian, którzy będą potrzebowali pomocy. Trzeba jasno i z całą stanowczością podkreślić, że pełna odpowiedzialność za służbę zdrowia ciąży na rządzie i wojewodzie. Dlatego domagamy się natychmiastowego działania tych organów w celu przywrócenia bezpieczeństwa funkcjonowania opieki zdrowotnej na terenie Radomia – mówi Patryk Fajdek.

kos, fot. archiwum CoZaDzien.pl

Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPowiat tarnobrzeski. Przywłaszczył znaleziony portfel. W bankomacie chciał wybrać 4 tys. zł
Następny artykułPęknięcie himalajskiego lodowca. W Indiach stan podwyższonej gotowości