A A+ A++

To nie są odosobnione przypadki. Nękanie dłużników, telefony o dziwnych porach, namolne próby kontaktów, wpływanie na emocje, zawoalowane groźby, informowanie osób trzecich o zadłużeniu – dłużnicy często spotykają się z takimi działaniami firm windykacyjnych. O ile jednak dłużnik powinien spłacać długi, to niekiedy przez działania firm windykacyjnych cierpią niewinni. Windykatorom zdarza się nękać przypadkowe osoby, np. dlatego, że noszą takie samo nazwisko co dłużnik.

Takie działania budzą współczucie wobec dłużników. Ale po drugiej stronie jednak jest wierzyciel, który nie może wyegzekwować zwrotu długu. I zdarzają się dłużnicy, którzy celowo nie regulują swoich zobowiązań i do perfekcji opanowali unikanie wierzycieli. Dla takich wierzycieli firma windykacyjna może być wyręką.

Nie można też wszystkich windykatorów wrzucać do jednego worka. Firmy windykacyjne np. pomagają wierzycielom z sektora MSP, których nie stać na długoletnie procesy, oferując im bardziej przystępne warunki obsługi prawnej wierzytelności, zapewniając jednocześnie realizację procesu windykacji polubownej.

– Firma windykacyjna pozyskiwała hurtowo zlecenia windykacyjne, co pozwalało jej zatrudnić kancelarię prawną na specjalnych warunkach finansowych. Dzięki temu windykatorzy mogli pokryć za klientów koszty prowadzenia procesu sądowego. W zamian otrzymywali wynagrodzenie prowizyjne – mówi Tomasz Brusiło, prezes AIF Kancelaria sp. z o.o.

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKomunikat Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego
Następny artykułWspólna akcja mundurowych w Areszcie Śledczym. Ćwiczyli na wypadek zagrożeń