Spośród trzech czwartoligowców z powiatu brzeskiego najlepiej spisał się LZS Starowice Dolne, który zremisował u siebie ze Skalnikiem Gracze. Natomiast LZS Skorogoszcz przegrał w Gogolinie, a Olimpia Lewin Brzeski w Kędzierzynie-Koźlu.

Starowiczanie stracili punkty po raz siódmy w sezonie i pierwszy raz tej wiosny. Plan brzmiący „tej wiosny zdobędziemy 63 punkty” wiceliderowi pokrzyżował Skalnik Gracze. Po tym, jak w 30. minucie rzut karny wykorzystał Marcin Ściański, LZS Starowice Dolne prowadził 1-0. W ten sam sposób w 69. minucie stracił swoją przewagę. Wtedy to, również z jedenastu metrów, Dawid Dulski ustalił wynik 1-1, który nie zmienił się już do końca meczu.

Tydzień temu podopieczni Jakuba Reila pokonali lidera, czyli Ruch Zdzieszowice, i zmniejszyli stratę do niego z 9 do 6 punktów. Jednak remis przeciwko Skalnikowi sprawił, że Ruch znów odskoczył wiceliderowi ze Starowic Dolnych i teraz prowadzi z nim 8 „oczkami”. O awans może być trudno i jednocześnie należy pamiętać, że starowiczanom po piętach depcze trzeci w tabeli Agroplon Głuszyna. Zespół ten ma obecnie tylko o 4 punkty mniejszy dorobek.

O ile LZS Starowice Dolne zdobył przynajmniej punkt, to Olimpia Lewin Brzeski i LZS Skorogoszcz nie zapunktowały wcale. Ponadto, druga z tych ekip nie zdołała nawet zdobyć gola, przynajmniej samodzielnie. Podopieczni Marcina Fecia przegrali w Gogolinie 1-4, a autorami wszystkich bramek byli miejscowi. Trzy z nich zdobył Denis Kipka, jedną Wiktor Gebauer, a samobója, który zasilił konto LZS-u Skorogoszcz, trafił Michał Błoński.

Z powodu tej przegranej drużyna ze Skorogoszczy spadła z 11. na 12. miejsce. Wyprzedziła ją Victoria Chróścice, która zremisowała u siebie z GKS-em Głuchołazy 3-3. W środku tabeli jest jednak bardzo ciasno, a do końca sezonu pozostało aż 16 kolejek. Gorszą sytuację na tym etapie rozgrywek ma Olimpia, która zgromadziła na razie 20 punktów, i gdyby rozgrywki zakończyły się dziś, do utrzymania zabrakłoby jej 8 „oczek”. Spadłoby bowiem nie 5, lecz 6 drużyn, ponieważ ligę wyżej nie utrzymałaby się Polonia Nysa.

W minionej kolejce lewinianie nie spisali się najlepiej. Do przerwy przegrywali w Kędzierzynie-Koźlu 0-1, a w 51. minucie było już 0-2. Jednak 10 minut później gola kontaktowego zdobył Mateusz Fabiszewski i Olimpia mogła powalczyć przynajmniej o podział punktów. Tak się jednak nie stało i około kwadransa przed końcem meczu wynik na 3-1 dla miejscowego Chemika ustalił Dariusz Tkaczyk.

Kolejny raz czwartoligowcy z powiatu brzeskiego wybiegną na boiska w przyszłą sobotę, czyli 10 kwietnia. O godz. 13.30 odbędzie się mecz LZS Skorogoszcz – Małapanew Ozimek, a o godz. 16.00 spotkania Olimpia Lewin Brzeski – Polonia Głubczyce i Start Namysłów – LZS Starowice Dolne.

LZS Starowice Dolne – Skalnik Gracze 1-1 (1-0)

Bramka: Marcin Ściański.

Starowice: Fesser – Kowalczyk, Grądowski, M. Raś (76. Dłutowski), Pietrakowski, Ściański, Horański (85. Wąsek), Rakowski, Raul Almeida (62. Willyam), Nowosielski, Pawlus. Trener: Jakub Reil.

Żółte kartki: Horański, Rakowski.

Sędziował: Artur Chudala (Opole).

Chemik Kędzierzyn-Koźle – Olimpia Lewin Brzeski 3-1 (1-0)

Bramka: Mateusz Fabiszewski.

Olimpia: Ćwikliński – Jankowski, Moczko, Antkowiak, Witkowski (75. Kmiecik), M. Mendak, Pierzga (80. Gil), Salak (55. Kucharski), Matheus (76. Guto), Nesterów (80. Taraciński), Fabiszewski. Trener: Marcin Raczkowski.