A A+ A++

A co jeżeli i tak złamiemy obostrzenia i wybierzemy możliwość szusowania na nartach? Musimy przygotować się na karę.

W ubiegłym tygodniu policjanci przeprowadzili kontrolę na stoku w Wieżycy-Koszałkowie w powiecie kartuskim w gminie Stężyca. Rzecznik lokalnej policji, cytowany przez “Super Express” tłumaczył, że właścicielowi stoku, który otworzył placówkę, grozi kara pozbawienia wolności do lat ośmiu. Sprawą zajmie się prokuratura.

Natomiast narciarze mogą spodziewać się mandatu w wysokości do 1 tys. złotych. Policjanci mogą też skierować do sądu wniosek o ukaranie. Z kolei za rażące łamanie przepisów inspektor sanitarny może nałożyć karę administracyjną do nawet 30 tysięcy złotych.

Ze stoków obecnie mogą korzystać zawodowcy. Rozporządzenie wprowadzające lockdown umożliwia korzystanie z nich tylko w nielicznych wyjątkach, związanych np. z zawodami i współzawodnictwem sportowym.

I właśnie z tej furtki skorzystali synowie Jadwigi Emilewicz, których dziennikarze TVN24 przyłapali szusujących na stoku. Kanał informacyjny podał, że synowie wzięli udział w zgrupowaniu narciarskim jako zawodowi sportowcy, choć nie mieli licencji, które do tego uprawniają.

Licencje pojawiły się w wykazie Polskiego Związku Narciarskiego dopiero po tym, gdy dziennikarz stacji zadał o nie pytania.

Do sprawy odniosła się już była wicepremier. “Synowie od 6 roku życia są członkami klubów narciarskich i uczestniczą w zgrupowaniach i zawodach” – tłumaczy była wicepremier w przekazanym nam oświadczeniu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułW Częstochowie spadnie w nocy kilkanaście centymetrów śniegu? Jest ostrzeżenie
Następny artykułUbezpieczenie komunikacyjne – czym właściwie jest?