W ubiegłą sobotę 9 kwietnia w 15 osobowym składzie wystartowała reprezentacja UKS JUDO KING WIELICZKA w kolejnej edycji “INTERNATIONAL JUDO LEAGUE w Bytomiu”. W turnieju tym wystartowało blisko 800 zawodników z najmocniejszych klubów z całej Polski a w klasyfikacji medalowej wieliczanie uplasowali się w środku stawki bo na 30 miejscu na 59 klubów.

Zawodnicy walczyli ze zmiennym szczęściem jednak widać ewidentnie progress (dużo dobrych walk stoczonych przez wielickich judoków). Podążamy zdecydowanie w dobrym kierunku a starty młodych judoków pokazały że możemy patrzeć w przyszłość z optymizmem mówi trenerka Wiktoria Król.

Dominik Dudek – srebrny medal

Na pochwałę i uwagę zasługuje również postawa młodej Joasi Wiczyńskiej, która w swoim debiucie zajęła bardzo wysokie 5 miejsce tuż za podium oraz Jakub Kuna , który stoczył 4 pojedynki z których wygrał 2 przez ippon a przegrał pozostałe nieznacznie.