A A+ A++

W drugim kwartale 2023 roku 2/3 z 18 TFI raportujących dane odnotowało wzrost liczby klientów. Liderem rynku pozostaje PKO TFI z 680 tys. klientów posiadających środki na koncie (z wyłączeniem PPK) – wynika z danych portalu Analizy.pl.

Większość TFI zanotowało w czerwcu wzrost liczby klientów
fot. Reuters / / FORUM

Analizy.pl podają, że w drugim kwartale najwyższą dynamikę klientów (z wyłączeniem PPK) odnotowały dwa bankowe TFI: Goldman Sachs TFI (+8,7 proc.), umacniając się na drugiej pozycji oraz Santander TFI (5,5 proc.), czyli towarzystwa, które mogą się pochwalić najwyższą sprzedażą funduszy w I połowie roku. Oba TFI zyskały po ok. 2 mld zł nowego kapitału.

Niemal wszystkie bankowe TFI zanotowały w II kwartale wzrost liczby klientów, poza PKO TFI (-0,3 proc.), które jako jedno z nielicznych bankowych TFI miało ujemną sprzedaż w I połowie roku (z wył. PPK). Gdy do statystyk dodamy PPK, to PKO TFI w nich wciąż prowadzi zarówno pod względem dynamiki (8,8 proc. w II kwartale), jak i liczby klientów, która zbliża się do 1,8 mln osób.

Kolejne miejsca w zestawieniu sporządzonym przez Analizy.pl z wyłączeniem PPK zajęły TFI niezależne: Quercus TFI oraz Skarbiec TFI z dynamiką przekraczającą 3,0 proc.

Nieco inaczej wygląda zestawienie TFI wg liczby wszystkich klientów, także posiadających PPK. Tu liderem rynku pozostaje PKO TFI, ale na drugie miejsce wskakuje TFI PZU – z blisko 1,1 mln klientów. Pierwszą trójkę zamyka Goldman Sachs TFI z 555 tys. klientów. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMotocyklisci w Tarnogrodzie
Następny artykułPasja na pedałach: Wszystko, co musisz wiedzieć o wyborze sprzętu do kolarstwa