A A+ A++

Ostatnia drużyna rundy jesiennej, która w pierwszej części sezonu przegrała wszystkie swoje spotkania, a co za tym idzie nie zdołała zdobyć ani jednego punktu. Poza tym, na stanowisku trenera nastąpiła zmiana i Michała Buchowicza zamienił Zdzisław Leszczyński, który w swoim zawodniczym dorobku ma występy w najwyższej klasie rozgrywkowej, gdzie rozegrał 352 mecze i zdobył 16 bramek.

Piłkarze PTC Pabianice rundy jesiennej nie mogą uznać za udaną. W minionych siedemnastu spotkaniach na 51 możliwych punktów do zdobycia nie zdobyli nawet jednego. Przegrali wszystko co było do przegrania. Ponadto we wszystkich meczach zdołali strzelić tylko 7 goli i stracić aż 94, co średnio na mecz daje ponad 5 straconych bramek.

O rundzie jesiennej, o tym czego zabrakło w całej pierwszej części sezonu, nad czym ”Fioletowi” muszą popracować, żeby w rundzie wiosennej zacząć zdobywać punkty, już nie mówiąc o tym, żeby odbili się od dna, a także o meczach sparingowych i celu na drugą część sezonu rozmawiamy z wiceprezesem PTC Dariuszem Kopą.

Jak podsumuje Pan tę niezwykle trudną jesienną rundę dla zespołu PTC?

Drużyna wypadła w niej fatalnie. Utrzymanie w okręgówce będzie graniczyć z cudem. Niemniej nie jest to równoznaczne z tym, że nie udałoby się tego osiągnąć na boisku.

Czy wie Pan co było powodem siedemnastu porażek na siedemnaście meczów?

Niestety w przerwie między sezonami znów dotknęła nas fala rotacji i z trudem skompletowaliśmy skład. Niektórzy zawodnicy dołączali do ekipy jeszcze w trakcie sezonu. Odbiło się to na naszych przygotowaniach, co w dużej mierze przyczyniło się do takich, a nie innych wyników. Dodatkowo sytuacji nie ułatwia nasz skromny budżet, który sprawia, że nasi zawodnicy grają całkowicie za darmo, co mimo wszystko jest rzadkością w tej lidze. Nie tłumaczy to jednak aż tak wysokich porażek, które nam się przytrafiły. We wrześniu nastąpiła zmiana trenera i Michała Buchowicza zastąpił Zdzisław Leszczyński. Niestety pomimo tego, iż nasza gra się poprawiła i nie było już tak wysokich porażek, to nie zmieniło to faktu, że w dalszym ciągu nie udało nam się ugrać ani jednego punktu.

Praca przed zawodnikami na pewno jest spora, ale nad czym przede wszystkim Pana zdaniem muszą popracować podczas przygotowań, żeby zacząć wygrywać?

Podczas okresu przygotowawczego musimy się skupić na przygotowaniu fizycznym oraz poprawieniu organizacji gry. Według mnie te dwa elementy najbardziej szwankowały.

Kiedy i z kim rozegracie swoje mecze sparingowe przed drugą częścią sezonu?

Obecnie ruszamy z przygotowaniami. W tym roku przed rundą wiosenną będziemy trenować na obiektach własnych oraz wynajmowanych sztucznych murawach.

Nasz terminarz meczów sparingowych przedstawia się następująco:
23.01 – VI Halowy Turniej o Puchar Starosty Pabianickiego,
07.02 – Iskra Dobroń,
14.02 – Boruta II Zgierz,
20.02 – Saints Łódź,
27.02 – LZS Justynów,
06.03 – Orzeł Piątkowisko.

Jaki jest cel drużyny na drugą część sezonu?

Celem jest utrzymanie, co niewątpliwie będzie trudnym zadaniem. Wiele zależeć będzie od tego jak piłkarze przepracują okres przygotowawczy. Jeżeli uda się go przetrenować właściwie i z pełnym zaangażowaniem, to będzie dobrze. Poza tym, w dalszym ciągu szukamy wzmocnień, które wraz z obecnymi graczami staną się silną drużyną.

Dziękuję za odpowiedzi! Życzę dużo zdrowia i wytrwałości w przygotowaniach!
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł„Lab” – nowy serial TVN o kryminalnych śledztwach. Kiedy premiera?
Następny artykułKurs sędziowski 2021