A A+ A++

Weź z kuchni i użyj na cmentarzu. Prosty trik na trwałość zniczy

Znicze to nieodłączny element pamięci o zmarłych. Ich wybór może wpływać na trwałość i finalny efekt dekoracji nagrobnej. Istnieje prosty patent, dzięki któremu znicze będą palić się dłużej niż zwykle. Sprawdź, czego potrzebujesz.

Weź ze sobą na cmentarz. Znicze będą palić się dłużej

Źródło zdjęć: © Adobe Stock

NW

28.10.2024 14:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki są wyjątkowymi momentami, kiedy odwiedzamy groby naszych bliskich. Dekorujemy nagrobki urokliwymi wiązankami i zapalamy symboliczne światełka. Kiedyś były to świece, a teraz najczęściej sięgamy po gotowe znicze. Wzorów i kolorów jest pod dostatkiem. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak sprawić, by wkład znicza palił się dłużej niż zapewnia producent?

Często zdarza się tak, że już na drugi dzień wkład znicza jest całkowicie wypalony. Wkłady wykonane z parafiny są najbardziej popularne ze względu na niską cenę i łatwą dostępność, ale mają jednak swoje wady np. niekorzystny wpływ na środowisko. Alternatywą mogą być wkłady olejowe, które są bardziej ekologiczne, ale nierzadko nie powalają trwałością. Przy zakupie zwróć uwagę na jedną rzecz. Im znicz będzie cięższy, tym wolniej będzie się spalał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Najesz się wstydu na cmentarzu. Mało kto wie, że to faux pas

Weź na cmentarz produkt z kuchni. Znicze nie zgasną tak szybko

Choć wkłady parafinowe i olejowe w teorii powinny palić się przez wskazany na opakowaniu czas, w mroźne dni wypalają się dużo szybciej. Jesienią i zimą ich trwałość nie jest na tyle zadowalająca, co np. wiosną. Na rynku znajdują się droższe, nowoczesne odpowiedniki dla zniczy, ale nie zawsze cena idzie w parze z jakością. Elektryczne lampiony odbiegają też od tradycji i symbolu prawdziwego ognia.

Co zatem zrobić, żeby wkład klasycznego znicza palił się jak najdłużej? Z pomocą przychodzi sól kuchenna. Okazuje się, że ta niepozorna przyprawa może przynieść nam wiele korzyści, nawet w tak nieoczywistym miejscu, jakim jest cmentarz.

Przed zapaleniem znicza wsyp sól do jego wnętrza. Najlepiej w taki sposób, aby przyprawa znalazła się na jego dnie, wchodząc delikatnie na ścianki. Sypnij też odrobinę soli wokół samego knota. Przyprawa stworzy warstwę ochronną przed chłodem i pomoże w absorpcji nadmiaru wilgoci z otoczenia. Dzięki temu wkład nie będzie narażony na zbyt szybkie wypalenie.

Zobacz też: Nanieś na gąbkę. Szybko pozbędziesz się zaschniętego wosku z grobu

Nie tylko znicze. Przedłuż żywotność świeżych kwiatów

Odwiedzając cmentarze na grobach stawiamy nie tylko znicze, ale także kwiaty. Wiele osób decyduje się na sztuczne kwiaty – wtedy mają pewność, że nie zwiędną. Nie trzeba jednak rezygnować z żywych roślin. Istnieje świetny sposób, który pozwala na zachowanie ich świeżości na dłużej. Będziesz potrzebować zapałki. Wbij ją w podłoże. Znajdująca się w knocie siarka zadziała antybakteryjnie i opóźni gnicie. Jeśli decydujesz się na kwiaty w wazonie, wrzuć do środka miedzianą monetę np. 5-cio groszówkę. Zmienisz tym samym pH wody i spowolnisz rozwijanie się bakterii.

Czytaj także: Składają nawet 4 tys. jaj. Spryskaj, a uciekną co do jednej

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOdbyła się VI sesja Rady Powiatu Wschowskiego
Następny artykułProkuratura wszczęła śledztwo w sprawie podejrzeń przestępstw seksualnych księdza wobec małoletniej