A A+ A++

Astrobotanica to debiutancka produkcja polskiego studia Space Goblin. Określany mianem „relaksującego survivalu” tytuł może przypaść do gustu fanom gry Subnautica.

Źródło fot. Space Goblin

i

Gracze wyczekujący premiery drugiej odsłony cyklu Subnautica wkrótce będą mieli szansę zapoznać się z bliźniaczo podobną produkcją od relatywnie nowego polskiego studia Space Goblin. Ekipa, w której skład wchodzą m.in. współtwórcy Dying Light i Dead Island, zaprezentowała pierwszy zwiastun survivalu Astrobotanica.

W grze wcielimy się w Xela, biologa pochodzącego z planety Aya. Rozwój technologii sprawił, że jej mieszkańcy znaleźli się na skraju zagłady. Wraz z bohaterem wyruszamy w głąb kosmosu w poszukiwaniu czegoś, co może tchnąć nowe życie w umierającą planetę. Niespodziewanie statek Xela rozbija się na plejstoceńskiej Ziemi. Przybysz musi sobie poradzić nie tylko z atmosferą bogatą w tlen (bohater oddycha dwutlenkiem węgla), ale także dzikimi zwierzętami, które – wedle sugestii twórców – powinniśmy przechytrzać, a nie zabijać. Ponadto przemierzając Ziemię, natrafimy na pierwotnych humanoidalnych mieszkańców planety – neandertalczyków. Jako kosmiczny przybysz musimy zdobyć ich zaufanie, udzielając im pomocy.

Naszym głównym zadaniem w grze będzie eksploracja otwartego świata. W trakcie zabawy przyjdzie nam zbierać rozmaite rośliny, które następnie należy uprawiać oraz chronić przed ptakami i gryzoniami. Oprócz tego niezbędne okaże się wyodrębnianie dwutlenku węgla potrzebnego Xelowi do oddychania. Jeśli w pierwszej kolejności zadbamy o te elementy, później ulepszymy naszą siedzibę, rozbudowując ją i aranżując.

W miarę postępów gracze będą mogli rozwijać umiejętności Xela. Twórcy mają przygotować klasyczne drzewko umiejętności, zawierające takie kategorie, jak: wiedza planetarna, badania, analiza, zarządzanie, adaptacja czy nauka.

Studio Space Goblin nie podało jeszcze dokładnej daty debiutu omawianego survivalu. Wiadomo jedynie, że Astrobotanica trafi do Steam Early Access w 2025 roku i spędzi tam maksymalnie dwa lata. Przez ten czas deweloperzy mają wzbogacić produkcję m.in. o tryb kooperacji.

  1. Astrobotanica – karta gry na Steamie
  2. Astrobotanica – oficjalna strona gry
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBiała Podlaska: Obchody 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej – zapowiedź
Następny artykułKoniec wakacji. Czy to dobrze, że ostatnie miesiące były wyjątkowo upalne? [SONDA]