A A+ A++

Pionierski program e-szkoleń dla personelu placówek oświatowych wdrożyła 13. Śląska Brygada OT. Webinaria poświęcone zasadom zachowania bezpieczeństwa epidemiologicznego cieszą się dużą popularnością. Do tej pory uczestniczyło w nich już ponad tysiąc pedagogów. Szkolenia zrealizowano we współpracy z kuratorium oświaty.

Egzaminy w czasie pandemii – to hasło przewodnie webinariów prowadzonych przez szer. Anetę Trzcińską. Pomysłodawczyni tych zajęć jest magistrem pielęgniarstwa. Podczas wirtualnych spotkań nauczyciele dowiedzieli się nie tylko jak bezpiecznie prowadzić egzaminy, ale czym jest COVID-19, jakie są objawy zakażenia oraz jakie działania należy podjąć, gdy wystąpią w szkole, przedszkolu czy żłobku. Każde z prowadzonych szkoleń trwało około dwóch godzin.

13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej jest jedyną jednostką wojskową, która prowadzi tego typu szkolenia dla pedagogów, a jej dowódca przyznaje, że zainteresowanie szkoleniem przerosło najśmielsze oczekiwania.

Nie spodziewaliśmy się, że tak wiele osób będzie chciało wziąć udział w webinarium. To pokazuje, że mamy coś wspólnego z pedagogami. Dyscyplina wśród nauczycieli jest bowiem tak wysoka jak w wojsku. Widać ich determinacje i olbrzymią chęć skorzystania z każdej okazji poszerzanie swojej wiedzy także w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego

Webinaria dla nauczycieli to autorski projekt szer. Anety Trzcińskiej, żołnierza 13 Śląskiej Brygady OT, a prywatnie pielęgniarki i wykładowcy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jak informuje Dowództwo WOT pomysł narodził się po pierwszych szkoleniach stacjonarnych, jakie przeprowadziła szer. Trzcińska. 

Szkolenie online ogranicza kontakt, pozwala zachować dystans i wykorzystać możliwość zdalnego nauczania podczas pracy nauczycieli w domach

Monika Krasińska-Ligejka, rzecznik prasowy brygady zaznacza natomiast, że nauczyciele podczas webinariów przyznawali, iż tego typu szkolenia są bardzo potrzebne. Dopytywali o rodzaje masek, sytuacje wyjątkowe takie jak: omdlenia, wystąpienie objawów COVID-19, alarmy bombowe, skuteczność mycia i dezynfekcji rąk oraz o zasady utrzymywania dystansu przy przekazywaniu formularzy egzaminacyjnych oraz o to jak chronić zdających jednocześnie chroniąc siebie i najbliższych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSiatkarze wrócili do gry
Następny artykułHEUTHES wdrożył nową wersję systemu MULITCENTAUR PAYMENT HUB BS-API z obsługą tożsamości cyfrowej