A A+ A++

Spekulacje dotyczące przyszłości AlphaTauri pojawiły po tym, jak niemieckie media poinformowały, że Red Bull rozważa sprzedanie zespołu.

Szef ekipy z Faenzy Franz Tost zdementował te plotki, a jego śladem poszedł również Christian Horner, dowodzący RBR. Jednak Helmut Marko przyznał, że w Red Bullu są zmartwieni i słabymi wynikami, i biznesową wydajnością AlphaTauri. Bolesne dla finansów było przede wszystkim dziewiąte miejsce w tabeli konstruktorów, bezpośrednio przekładające się na premie od F1. Szczególnie krytyczny w ocenie rentowności przedsięwzięcia jest Oliver Mintzlaff, po śmierci Dietricha Mateschitza dyrektor generalny Red Bulla.

Marko przyznał, że potrzebne są działania mające na celu poprawę wyników sportowych i finansowych AlphaTauri.

– Prawdą jest, że dziewiąte miejsce wśród konstruktorów nie jest tym, czego oczekiwaliśmy – powiedział Marko w rozmowie z Formel1.de – siostrzaną publikacją Motorsport.com. – Oznacza to, że potrzebna jest poprawa.

– Prawdą jest też, że nakłady finansowe na AlphaTauri są zbyt duże. Musimy coś zrobić jeśli chodzi o sponsorów i przychody. Dyskutowaliśmy nad różnymi możliwościami, ale od początku było jasne, że AlphaTauri pozostanie pod skrzydłami. To ważna część naszej pracy z juniorami.

– Jak już wspomniałem, ani osiągi sportowe, ani finansowe nie spełniają standardów Red Bulla, więc musimy zrobić coś, aby to zmienić.

Jedną z opisywanych przez media opcji było przeniesienie całego zespołu do Bicester w Wielkiej Brytanii, gdzie obecnie funkcjonuje dział aerodynamiczny.

– To oczywiste, że zastanawiamy się nad różnymi możliwościami, Anglią też. AlphaTauri ma już tam 100 pracowników. Jest pewien rozdział między Anglią i Włochami. W Anglii łatwiej o pracowników.

– Jednak pomysł, by cały zespół miał się tam przenosić jest w tej chwili nadinterpretacją.

Pytany o akceptowalny cel sportowy dla AlphaTauri na sezon 2023, Marko odparł: – Szóste, siódme miejsce wśród konstruktorów.

Czytaj również:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWiatr zmian w Krakowie? Kto może zastąpić Majchrowskiego
Następny artykułCo z podwyżkami dla nauczycieli? Sulęcińskie podstawówki zawieszają zajęcia dodatkowe – mamy komentarz władz gminy.