A A+ A++

Z początkiem wrześnie rozpoczęło się wypłacanie czternastej emerytury, a pieniądze trafiają na konta seniorów w standardowych terminach wypłat. W przypadku ZUS-u był to już o 1., 5., 6., 10. i 15. dzień miesiąca, a kolejne daty to 20 i 25 września. Co ciekawe – świadczenie trafi również w tym miesiącu do osób, które spodziewały się go dopiero w październiku.

Nie tylko ZUS zaczął wypłacać “czternastki”

Część osób uprawionych do pobierania tzw. czternastki weszła już w posiadania należących się im pieniędzy, inni dodatkowe świadczenie emerytalne otrzymają za kila dnia, a największą grupą beneficjentów czternastej emerytury są osoby pobierające emerytury, renty oraz inne świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Okazuje się, że “czternastki” trafią we wrześniu również do zdecydowanej większości emerytów i rencistów należących do Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a wrześniowe terminy wypłat z KRUS-u ustalono na 10., 15., 20. i 25. Zmiana terminu wypłaty 14. emerytury dla osób pobierających świadczenia raz na kwartał była możliwa dzięki rozporządzeniu Rady Ministrów z 22 sierpnia br. “w sprawie określenia miesiąca wypłaty kolejnego dodatkowego rocznego świadczenia pieniężnego dla emerytów i rencistów w 2023 r.”

“Kolejne dodatkowe roczne świadczenie pieniężne zwane czternastą emeryturą Kasa wypłaci razem z emeryturą, rentą lub rodzicielskim świadczeniem uzupełniającym we wrześniowych terminach płatności świadczeń emerytalno-rentowych, tj. 10, 15, 20 i 25 września br. W przypadku emerytur i rent wypłacanych kwartalnie kolejne dodatkowe świadczenie zostanie wypłacone odrębnie również we wrześniu br.” – czytamy w komunikacie KRUS.

Czytaj także: Kiedy złożyć wniosek o emeryturę? To najlepsze daty

Czternasta emerytura przysługuje osobom, które w dniu 31 sierpnia 2023 r. mają prawo do jednego ze świadczeń:

  • emerytury rolniczej,
  • renty rolniczej z tytułu niezd … czytaj dalej
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCristiano Ronaldo gorąco powitany w Iranie. Dostał perski dywan
Następny artykułBędą służyć nie tylko uchodźcom