A A+ A++

Warszawska policja przyjrzy się kwestii napisu “Aborcja jest OK”, który pojawił się w nocy z piątku na sobotę na Pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej – poinformował w sobotę (21 listopada) asp. szt. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Jak informowały w sobotę media, w nocy z piątku na sobotę, na Pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej na pl. Piłsudskiego w Warszawie, ktoś napisał hasło: “Aborcja jest OK”. Sprawą zajęła się już stołeczna policja.

Asp. szt. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji powiedział, że informację o pomazaniu Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej policjanci otrzymali w nocy.

Dodał, że funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring i przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. – Będziemy ustalać tożsamość tej osoby – zaznaczył Mrozek. Poinformował również, że napis został już usunięty przez zarządcę terenu.

Napis ma związek z decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który 22 października orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Przepis straci moc wraz z publikacją wyroku, ale ten nie został jak dotąd ogłoszony.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykuł🔴 [NA ŻYWO] KSZO SMS Ostrowiec – SAN-PAJDA II JAROSŁAW | 2. liga kobiet
Następny artykułHonda CRF 850 L Transalp 2021. Jak długo będziemy czekać na konkurenta Tenere 700?