Wakacje trwają w pełni, a zawodnicy UKS Roszada Lipno nie tracą formy.  Z turnieju w warcaby 100-polowe o  V Złotą Koronę Średzką i Puchar Burmistrza Środy Śląskiej wrócili z 6 medalami ( 2 złote, 1 srebrny i 3 brazowe). Rewelacyjnie zagrał Amadeusz Zyber-Moszak,  który w kategorii open uległ tylko Anastase Leclerc z Francji i zajął wysokie II miejsce.  Na III miejscu uplasował się zawodnik UKS Struga Marki- Bogdan Bańkowski. Tymoteusz Myszuk w tej kategorii zajął VI miejsce,  a Dawid Franek uzyskał IX wynik. Trójka najlepszych otrzymała nagrody finansowe oraz korony królewskie.

Cały turniej rozegrano w kategorii open,  a po zakończeniu wyodrębniono poszczególne kategorie ( junior do lat 8, 13, 17, 50+, kobiety, całkowicie niewidzący, debiutant,  niepełnosprawni, ziemia średzka dorośli i juniorzy). W dwóch kategoriach nasi zawodnicy zajęci I miejsce: w kategorii juniorów do lat 8 – koronę książęcą otrzymał Michał Leśniewski i w kategorii juniorów do lat 17- Amadeusz Zyber-Moszak.  W tej samej kategorii wysokie III miejsce wywalczył Timur Bogusławski. W kategorii kobiet na III miejscu uplasowała się Katarzyna Pisarska.  Pozostałe nasze dwie zawodniczki Alona Hubarieva i Vivien Zyber-Moszak wywalczyły taką samą ilość punktów co Kasia, lecz o miejscu zdecydowały punkty wartościowania.

Dobrze zagrali również juniorzy do lat 13. Tutaj o miejscu zdecydowały również solkowy, czyli punkty wartościowania. Hugo Franek zajął  III miejsce,  a Radosław Leśniewski uzyskał IV lokatę.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Cieszymy się,  że mimo wakacyjnego odpoczynku zawodnicy znaleźli czas na umysłową rozrywkę.