A A+ A++

ID. Charger umożliwia ładowanie akumulatorów samochodu elektrycznego energią elektryczną o mocy do 11 kW, czyli niemal pięć razy szybciej niż w wypadku ładowania z domowego gniazda prądu. Na przykład ładowanie wallboxem do pełna akumulatorów o pojemności 58 kWh modelu ID.3 będzie trwało sześć godzin.

Wallbox Volkswagena – trzy wersje 

Volkswagen oferuje wallboxa w trzech wersjach – ID. Charger, ID. Charger Connect i ID Charger Pro – różniących się przede wszystkim zakresem funkcji cyfrowych. Przed zakupem ładowarki klienci mogą wstępnie zweryfikować online (później także w warunkach domowych), czy w ich domu jest możliwa instalacja urządzenia. Jeśli klient sobie tego zażyczy, Volkswagen może podjąć się fachowej instalacji i rozruchu urządzenia.

Kierowcy posiadający własne miejsce postojowe będą mogli wygodnie naładować wallboxem auto elektryczne i hybrydę plug-in

Ładowarka w podstawowej wersji umożliwia wygodne ładowanie akumulatora i jest niedroga – kosztuje 1729 zł. Łatwa obsługa, zamontowany na stałe przewód z wtyczką typu 2. oraz możliwość ładowania prądem o mocy 7,4 kW (przyłącze jednofazowe) lub 11 kW (przyłącze trójfazowe) sprawiają, że zasilanie akumulatora w domu jest bardzo wygodne.

Inteligentną ładowarkę ID. Charger Connect wyposażono w funkcje cyfrowe. Można ją połączyć z domową siecią i ze smartfonem za pośrednictwem bezprzewodowej sieci wi-fi; opcją dodatkową jest połączenie za pośrednictwem transmisji danych (z prędkością LTE). Dzięki temu użytkownik ma stałą kontrolę nad urządzeniem i nad ładowaniem oraz może korzystać z praktycznych funkcji, takich jak sterowanie za pomocą aplikacji, zdalna diagnostyka urządzenia, kontrola dostępu przy użyciu karty do ładowania oraz regularna aktualizacja oprogramowania.

Ładowanie wallboxem do pełna akumulatorów o pojemności 58 kWh modelu ID.3 będzie trwało sześć godzin

ID. Charger Pro jest topową wersją urządzenia i oprócz funkcji cyfrowych oraz seryjnego modułu LTE ma wbudowany licznik energii rejestrujący jej zużycie z dokładnością do jednej kilowatogodziny. To pozwala jeszcze lepiej kontrolować pobór energii i w prosty sposób rozliczać rachunki np. za ładowanie akumulatora w służbowym samochodzie.

Wallbox Volkswagena – dostępny u dealerów

Sprzedaż wallboxów prowadzą autoryzowani dealerzy marki, ale można je też kupić za pośrednictwem strony internetowej (https://charging-energy.elli.eco/pl-pl/IDcharger). Pod tym adresem można również znaleźć odpowiedzi na szereg pytań związanych z zakupem oraz instalacją urządzenia.

zobacz galerię

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułWIRTUALNY SMOK – odcinek 8
Następny artykułKampania Ekologiczna Słubice Czyste Miasto 2 odcinek czwarty, realizowana na zlecenie Urzędu Miejskiego w Słubicach