A A+ A++

To nie tak, że świat takiego człowieka nie chce, cały czas go chce, ale są na tym świecie jakieś zasady, których powinniśmy się trzymać, by móc funkcjonować. Jak mantrę powtarzam, że człowiek skazany nie jest człowiekiem skażonym. Do więzienia może trafić każdy. Do mnie trafiają ludzie, których nikt nie kształtował, nie mieli wzorców. To osoby okaleczone nie z własnej winy – mówił Waldemar Dąbrowski.

8 marca 2023 roku zmarł Waldemar Dąbrowski. Był twórcą znanego w całym kraju ośrodka readaptacji Mateusz, który stworzył w 2009 roku w Toruniu. Na własnym przykładzie pokazuje swoim podopiecznym, że można naprawić błędy i zacząć wszystko jeszcze raz.

Sam miał problem

I być może właśnie to było kluczem do sukcesu, bo “metoda Dąbrowskiego” to nic innego jak danie człowiekowi trochę więcej czasu na przystosowanie do nowej sytuacji.

– Jestem alkoholikiem. Na terapii w Monarze Markocie w Różnowicach pod Poznaniem zrozumiałem, że nie mam dokąd wrócić. I to był przełom. Nie chciałem wylądować w byle jakim miejscu, gdzie prędzej czy później zacząłbym znowu pić. Musiałem znaleźć miejsce, gdzie poczuję się bezpiecznie i będę mógł zacząć wszystko z czystą kartą. Z myślą o ludziach, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji, powstał Mateusz – opowiadał Waldemar Dąbrowski w wywiadzie dla “Polityki”.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułЗакупівлі за гроші іноземних донорів повинні відбуватись через Prozorro, – Мінекономіки
Następny artykułДо мера Ужгорода прийшли з обшуками – джерело