A A+ A++

Całe lato na antenie RMF FM upłynie pod hasłem “Najlepsza Muzyka pod Słońcem!”. Ten liner towarzyszy słuchaczom żółto-niebieskiej stacji od ponad 20 lat podczas wakacyjnych miesięcy.

Stacja w tym okresie tradycyjnie o poranku zaprasza na program “Wstawaj, szkoda lata” (od poniedziałku do niedzieli w godz. 6-10). W tym roku słuchaczy będą budziły telefonicznie gwiazdy. W kolejnym paśmie “Lato wszędzie” (od poniedziałku do piątku w godz. 10-14:30, w weekendy w godz. 10-15) RMF FM godzić będzie zwaśnionych sąsiadów, a w “Czasie letnim” (od poniedziałku do piątku w godz. 14:30-19, w weekendy w godz. 15-20) radio ma organizować imprezy w miejscach pracy słuchaczy.

Wieczorami stacja zaprasza na wakacyjne wydania “POPlisty” (od poniedziałku do piątku w godz. 19-24). Jak zapowiada rozgłośnia, program będzie jeszcze bardziej interaktywny, z udziałem gwiazd i słuchaczy we wszystkich mediach społecznościowych, w tym na TikToku, gdzie – gospodarz audycji – Darek Maciborek będzie wyławiał nieodkryte muzyczne talenty. “Zwycięzcy zaśpiewają fragment piosenki w programie, a jeden szczęśliwiec – na festiwalu w Ustce, przed koncertem Dawida Kwiatkowskiego” – informuje stacja.

Nowości nocą i w niedziele

W sobotnie wieczory stacja zaprasza na program “Przebój lata” (w godz. 20-24), w którym mają być prezentowane największe wakacyjne hity. Wielki finał tego plebiscytu RMF FM zaplanowało pod koniec wakacji.

Natomiast w każdą letnią niedzielę rozgłośnia podczas programów “Lato wszędzie” i “Czas letni” zaprasza na “Quiz Show”, który potrwa osiem godzin. “Szalone konkursy, zabawy i rebusy z atrakcyjnymi nagrodami” – informuje o ramówkowej nowości RMF FM. Weekend zakończą nowe odcinki audycji “Sceny zbrodni” (w każdą niedzielę w godz. 20-23), tym razem autorzy programu będą opowiadać o przestępstwach w świecie polityki.

Nocą słuchacze RMF FM w paśmie “Dobranocka latem” usłyszą dwa nowe cykle: “Ruska Mafia” oraz “Stranger Pinks” o zjawiskach paranormalnych. Poza tym w nocnej audycji nadawane będą premierowe odcinki audycji “Dorwać Bestię” oraz “Misja Specjalna”, tym razem o sekretach polskiego wywiadu wojskowego podczas II wojny światowej.

Przebojowy pociąg RMF FM z Tomaszem Olbratowskim
 
Poza antenowymi propozycjami stacja zaprasza na letnie akcje w plenerze. RMF FM zainauguruje sezon wakacyjny już w tę sobotę, 25 czerwca podczas imprezy “Otwarcie Lata” w Mikołajkach. Ze specjalnego, plenerowego studia przy molo, tuż obok deptaka, prowadzone będą przez cały dzień programy i nadawane będą stamtąd “Fakty”. Na słuchaczy czekać będzie wielkie śniadanie z kucharzem Damianem Kordasem i ekipą RMF FM, a swoje hity zaśpiewają Viki Gabor, Danzel, Stan Zapalny, Oskar Cyms, wystąpi też duet Gromee & Bryska.

Z kolei we wtorek, 12 lipca na plaży w Ustce RMF FM zorganizuje Festiwal Latawców z pokazem podniebnych konstrukcji, wyborami najpiękniejszego latawca przegotowanego przez słuchacza i występem Darii.

Podobnie jak w ubiegłym roku, również tego lata w trasę przez całą Polskę wyruszy Przebojowy Pociąg RMF FM. Wystartuje we wtorek, 26 lipca o świcie z Wrocławia, by przez Kraków i Warszawę dotrzeć wieczorem do Gdyni. Głównym konduktorem będzie Tomasz Olbratowski, dziennikarz RMF FM znany z porannej audycji, a w wagonach na słuchaczy czekać będą Mesajah, Wiktor Dyduła, Lamberry, Danzel, Blue Café, ENEJ, Margaret, Michał Szpak oraz Artur Siódmiak.

W piątek, 12 sierpnia RMF FM zaprasza na Noc Perseidów na plaży w Niedzicy nad Jeziorem Czorsztyńskim. Na wszystkich, którzy tego wieczoru przyjdą oglądać spadające gwiazdy czekać będzie pokaz filmu w plenerowymi kinie, opowieści astronomów wyjaśniających na żywo, co można zobaczyć na niebie oraz występ Mateusza Ziółko.

RMF FM jest też patronem LO♡E Ustka Festival (19-20 sierpnia), w ramach którego wystąpią m.in. Sanah, Dawid Kwiatkowski, Red Lips, Tribbs oraz Bryska. Słuchacze będą mogli wziąć udział też w KISS Record, czyli ustanowieniu Rekordu Guinnessa w liczbie par równocześnie się całujących.

Według najnowszego badania Radio Track od marca do maja 2022 r. Radio RMF FM miało 31,3 proc. udziału w rynku słuchalności wobec 30,1 proc. rok wcześniej. To najwyższy wynik, jaki uzyskała jakakolwiek rozgłośnia w Polsce w historii badań słuchalności.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Sejmomierz” od Grey Group Poland z nominacją na Cannes Lions
Następny artykułWPP będzie wspierać Ukrainę w odbudowie gospodarki