A A+ A++

Kazimierz to prawdziwa perła na mapie Polski, miejsce do którego zmierzają turyści z całego kraju – najbardziej znanym jego punktem jest urokliwy rynek z renesansowymi kamieniczkami. Ale innych, równie pięknych miejsc tam nie brakuje.

Większość dotyczy historycznej architektury, ale należą do nich także wspaniałe kilkusetletnie wąwozy, z najsłynniejszym Korzeniowym Dołem. Wzdłuż kamieniołomu można przespacerować się do Mięćmierza, starej osady flisackiej, dziś urokliwej wsi letniskowej, położonej nad samą Wisłą, 3 km od centrum Kazimierza. Idąc tam lasem miejskim mija się po drodze ruiny wciąż malowniczej i pobudzającej wyobraźnię willi Szukalskiego z początku XX w. Potem dochodzi się na wzgórze zwane od nazwiska jego byłego właściciela Albrychta – Albrechtówką, gdzie znajduje się punkt widokowy na przełom Wisły. Po jej drugiej stronie leży Janowiec.

Jeśli na miejsce przeprawiamy się promem, to powita nas ogromny Zamek Firlejów na skarpie i malutkie domki z białego kamienia przytulone do jego zbocza.

Są tam restauracje z wykwintną regionalną kuchnią i rodzinne knajpki oferujące domowe jedzenie.

Czas można spędzić na spacerach po nadwiślańskich plażach czy przy ognisku. Na miejscu warto skosztować miejscowego wina z winnic czy świeżo wypiekanego chleba.

Magiczne Ogrody to położony na 14 ha ogród, w którym rośnie blisko milion roślin. Są wśród nich oczywiście kwiaty, które zakwitają zgodnie z cyklami natury. Tulipany, róże i piwonie zachwycają wszystkich. To fantastyczne skupisko flory, naturalnie podnosi naszą odporność, której tak nam dzisiaj potrzeba.

Prawdziwą niespodzianką jest oryginalny świat baśni ukryty między roślinami. Spotkanie z jego bohaterami powoduje, że nie tylko dzieci wracają do Magicznych Ogrodów nawet kilka razy rocznie. Nie tylko dzieci, bo prawdziwym fenomenem tego miejsca są wizyty trzy a nawet czteropokoleniowych rodzin. Łatwo sobie wyobrazić jak cenne może być takie spotkanie dziadków i wnuczków, podczas wielogodzinnego zwiedzania tego pięknego miejsca. Rekordziści chwalą się, że spędzali tam po 9 godzin i było im mało.

Źródło: materiały prasowe

Magiczne Ogrody. Baśniowe miejsce dla całej rodziny

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułGdynia: 30 osób zakażonych koronawirusem po imprezie na katamaranie
Następny artykułPiła: czterech księży zarażonych koronawirusem, apel do uczestników mszy