A A+ A++

RADLIN W trakcie grudniowej sesji radlińskiej rady miasta miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Udział w niej wziął gość specjalny, Miłosz Nosiadek, który jest zarazem mieszkańcem Radlina oraz architektem, malarzem i muzykiem. Stworzył on obraz przedstawiający w niebanalny sposób panoramę Radlina.

Obraz wykonany techniką akrylową przedstawia symbole Radlina, m.in. kopalnię, tężnię, familoki czy kościół, które zostały umiejscowione na planie globu, z logotypem miasta w centralnej części. Wokół loga gromadzą się ludzie, wykonujący charakterystyczne dla lokalnej społeczności aktywności. Można tam znaleźć biegaczy, gimnastyków, czy dzieci z latawcami. Obraz zawisł na ścianie korytarza magistratu, tuż obok sekretariatu burmistrza.

– Jestem naprawdę dumny, że mój obraz będzie wisiał w naszym urzędzie – podkreśla Miłosz Nosiadek. Dodaje, że tworząc dzieło, wyszedł z założenia, że Radlin jest małym światem, dlatego przedstawił go niejako w formie globusa. – Motyw pracy oparłem na kuli – wyjaśnia artysta. – Na jej obwodzie dzieje się to wszystko, co jest zewnętrzne. Są tam budynki, które nas otaczają. To, co najważniejsze, to jednak to, co się dzieje wewnątrz tej kuli, czyli ludzie. Radlin nie jest dużym miastem, atmosfera jest tu bardzo rodzinna – mówi radlinianin opisując obraz, który zatytułował „Planeta Radlin”.

Przypomnijmy, że Miłosz Nosiadek jest rodowitym mieszkańcem Radlina, urodzonym w 1992 r. Jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Z wykształcenia jest architektem, z zamiłowania – zajmuje się malarstwem oraz grą na skrzypcach (m.in. w zespołach Redlin oraz ZaNim Pójdę). Artysta wystawiał swoje prace na wielu wystawach, m.in. w Pałacu Sztuki w Krakowie, w Muzeum Papieru i Znaku Wodnego w Fabriano (Włochy). Prezentował swoje prace na największym festiwalu akwarelowym Fabriano In Acquerello. Wielokrotnie na łamach Nowin Wodzisławskich opisywaliśmy dokonania tego młodego artysty. Jego dzieła można podziwiać na jego autorskiej stronie (http://www.nosiadek.art) oraz w mediach społecznościowych.

(juk)

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
Poprzedni artykułCzy Onet to piąta kolumna? W co gra Andrzej Stankiewicz?
Następny artykułPremiera GeForce RTX 3060 – kolejny cios w średnim segmencie. Co z dostępnością?